Mivel az édesanya kiléte ismeretlen, tehát a kórelőzménye is az, így szűrővizsgálatok következnek, a kötelezően elvégzendőkön túl is.
Több csecsemőgyilkosság előzte meg 2000-ben a babamentő inkubátor telepítését a Fejér megyei kórházban. A döntés minden szempontból jónak bizonyult: azóta - a most vasárnapi esettel együtt - hét baba életét mentette meg, s talán csecsemőgyilkosságról sem számolhattunk be azóta. Meglátogattuk a helyszínt, ahol valaki most vasárnap hajnalban is elhelyezte az egészséges, 38. hétre született, 2440 grammos kisfiút - írta a feol.hu.
Kálmán Andrea főorvos, a kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztályának vezetője a feol.hu-nak így mesélt arról, mi történik az inkubátorba kerülő babákkal:
- Amikor valaki - szülő, hozzátartozó, segítő - betesz egy babát az inkubátorba, csengő jelzi azt a kórház portáján. A portás ekkor telefonál a koraszülött intenzív részlegre, a nővérek pedig kimennek és behozzák a koraszülött osztályra az inkubátorba helyezett babát. Itt szakorvos vizsgálja meg az újszülöttet, majd állapotának megfelelően történnek vele a továbbiak. Ez a kisbaba egészséges, felöltöztetett, ellátott csecsemő volt, így azon kívül, hogy inkubátorba tettük, "felmonitorizáltuk", azaz légzését, keringését ellenőriztük és infúziót kapott, más extra ellátásra nem volt szüksége. Ám mivel az édesanya kiléte ismeretlen, tehát a kórelőzménye is az, így a kisbabának mindig készül laborvizsgálat. Fertőzésre utaló eredmények esetén antibiotikumos kezelést kap, valamint mindenképpen beoltjuk hepatitis fertőzés ellen. Szűrővizsgálatokkövetkeznek, a kötelezően elvégzendőkön túl is. Így például koponya, hasi ultrahang vizsgálatra is sor kerül, hogy a várható fejlődési rendellenességeket, problémákat ki tudják szűrni.
A bekerült babákat tehát a nővérek látják el, miközben a védőnők felveszik a kapcsolatot a gyámüggyel, amely elindítja az örökbefogadási folyamatot. Erről a teljes cikkben olvashat.