A betegeket nem tudják hamar hazaengedni, ami fennakadásokat okoz az amúgy is túlterhelt rendszerben.
Brit adatelemzők megfejtették a rejtélyt, hogy miért hal meg rendre több beteg a szigetország kórházaiban a hétfői napokon - írta az Independent nyomán az Infostart. Friss számok szerint az a baj, hogy a kórházak „végletesen leterheltek, és hétvégén nem tudják hazaengedni” a gyógyult és járóbetegeket.
Az újság szerint 2020 és 2023 között minden hétfőn átlagosan 126 beteg halt meg, ami 25 százalékkal több, mint bármely más napon. Szombaton a halálozások átlagos száma 90-re csökkent az időszakban.
A hét elején jelentősen megugrik a várakozási idő a baleseti osztályokon: hétfőnként átlagosan 9300 beteg tölt több mint 12 órát várakozással, ami 2000-rel több, mint bármely más napon. Szakértők mindennek az az oka, hogy a betegeket nem tudják hamar hazaengedni, ami fennakadásokat okoz az amúgy is túlterhelt rendszerben.
Mindeközben a brit kormány azt ígérgeti, hogy az NHS a hét minden napján ugyanúgy működő szolgáltatás lesz. Arra, hogy ez egyelőre nem így van, több halottkém is figyelmeztette a kabinetet és az egészségügyi vezetőket. Mint megjegyezték, késve diagnosztizálják és kezelik a betegeket, és ennek az oka a hétvégén kevesebb a személyzet és az elérhető szakorvos. Továbbiak a teljes cikkben