• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Felmondták az orvosok az ügyeletet a Fertő parton

Lapszemle Forrás: kisalföld.hu

Az ügyletet adó orvosok október elsejei hatállyal felmondták a szerződést, ezért azonnali lépésre volt szükség.

Évekkel ezelőtt hét Fertő parti település – Fertőszéplak, Fertőd, Fertőendréd, Agyagosszergény, Petőháza, Fertőszentmiklós és Sarród – Fertőd gesztorsága mellett külön háziorvosi ügyeleti rendszert hozott létre. Idén azonban a szolgálatot adóorvosok jelezték, hogy csak a központi finanszírozásból nem tudják ellátni a feladatot, és személy szerint is nehéz kiosztani az ügyeletet. Az ehhez szükséges pénzek, viszont a településeknek sem állnak rendelkezésre. Így más megoldást kerestek – írja a Kisalföld – online.

Az elmúlt héten, az ügyletet adó orvosok október elsejei hatállyal felmondták a szerződést, ezért azonnali lépésre volt szükség. Az ellátás biztosítása érdekében szerződést kötöttek a kapuvári Oxytrans kft-vel. Az érintett települések egyenként, de egyhangúlag döntöttek így. A lap információ szerint, amennyiben minden a tervek szerint alakul, akkor október elsején történik meg a váltás. Azaz ellátást folyamatosságát biztosítják.

Az érintett lakosok értesítést kapnak, amelyben közöljük azt is, hogy baj esetén megy telefonszámokat kell hívni - közölte Horváth Tibor, Fertőszentmiklós polgármestere, hozzátéve azt is, a váltással az ellátás színvonala is növekedni fog. A hívások az Országos Mentőszolgálat illetékes központjába futnak be. S itt döntenek arról, hogy orvost, mentőt, vagy milyen szakembert küldjenek ki. Arra számítunk, hogy tovább nő az ellátás színvonala. S a későbbiekben ezt még további egészségügyi szolgáltatásokkal lehet bővíteni.

Amennyiben a régi rendszerben akartak volna megfelelni az új törvényi szabályoknak – értesült a lap -, akkor a hét településnek összesen mintegy 1,2 millió forintjába kerül havonta az ügyeletes orvosi hálózat fenntartása. Október elsejétől ezen kiadás 200 ezer forintra csökken.

A lap azon felvetésére, hogy adott esetben távolabbról érkezik majd a segítség a Fertő parti településre, mint most, s így később érhet ki az orvos Horváth Tibor így reagált: „Az előírt időn belül minden egyes híváshoz megérkezik majd a segítség. Korábban egyetlen orvos volt riasztható, így előfordulhatott, hogy amikor esetnél volt, várni kellett rá. A jövőben ez megszűnhet, ugyanis több orvos teljesít egy időben szolgálatot. Korántsem biztos azonban, hogy az adott szakember távoli településről jön a Fertő partjára, hiszen a környékbeli orvosok is vállalhatnak a kapuvári cég szervezésében ügyeletet".