A fehérje egyébként már 1966 óta ismert, viszont szívregenerációra gyakorolt hatásaira csak az elmúlt években derült fény.
Egy olyan fehérjét fedezett fel a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézetének, illetve a Szentágothai János Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa, dr. Bock-Marquette Ildikó, ami a különböző szív-és érrendszeri betegségek kezelésében jelenthet gyógymódot - írta a bama.hu.
A magyar kutató elmondta, hogy a fehérje, amivel foglalkoznak, és amihez hasonlókat keresnek, olyan érdekes kismolekula, ami képes a szövetek regenerálására egy károsodás után, miután úgymond visszaemlékezteti a felnőtt szervet, szövetet annak embrionális állapotára. A kutatásban résztvevők reményei szerint egy egyszerűen használható gyógyszer készülhet belőle, hiszen a kísérletek során rájöttek, hogy a fehérje intravénás módin is kifejti hatását.
A fehérje egyébként már 1966 óta ismert, viszont szívregenerációra gyakorolt hatásaira csak az elmúlt években derült fény Bock-Marquette Ildikó és kutatótársai munkájának köszönhetően.
A pécsi kutatócsoport vizsgálja a fehérje szervekre gyakorolt regenerációs képességeit is, amelynek többek között a veleszületett, illetve szerzett betegségek, így például a poszt-Covid szindrómák kezelésében is óriási lehetőség lehet. További részletek a teljes cikkben