Ultrahang alapú tátogásvezérló technológiát találtak fel a New York-i Állami Egyetem tudósai.
Bármennyire is kényelmes, a hangvezérlés technológiájának is megvannak a maga hátulütői. Először is erős hangzavarban a felhasználók szóbeli parancsai könnyen elsikkadhatnak, másrészről pedig a környezetben lévő emberek az utasításokat meghallhatják, ami esetenként kényelmetlen szituációkat okozhat, írja a gyartastrend.hu.
A New York-i Állami Egyetem buffalói kampuszának kutatói éppen ezeket a hátrányokat akarták megkerülni, amikor kifejlesztettek egy olyan fülhallgató kinézetű eszközt, amely tátogásból is megérti felhasználója közlendőjét. Nem kizárt, hogy ezen innováció nyomán a minket körülvevő elektronikus szerkezeteket hamarosan már puszta ajakmozgatással is üzemeltetni tudjuk.
Az új kütyü lelkét alkotó EarCommand-rendszer működése arra a megfigyelésre épül, hogy az egyes szavak artikulálásakor bizonyos izmok és csontok könnyen disztingválható módon deformálják a hallójárat alakját. Ez azt jelenti, hogy ezekből a deformációs mintákból már nem csak azt lehet meghatározni, hogy a felhasználó aktuálisan mely szavakat ejti ki hangosan a száján, hanem akár azt is, hogy mit tátog.
További részletek a gyartastrend.hu cikkében.