• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Gólyatáborral, fogadalommal indul az egészségügyi képzés

Lapszemle Forrás: Weborvos összeállítás

z átalakuló társadalom leginkább érintett csoportjain lesznek képesek segíteni.

A PTE Egészségtudományi Kar 2013/2014-es Tanévnyitó Ünnepségére Pécsett a Tudásközpontban kerül sor, ahol az egyébként 3 képzési központtal működő kar pécsi székhelyen több, mint 300 fő nappali munkarendű gólya teszi le az elsőéves hallgatók fogadalmát a kar, és a PTE vezetősége jelenlétében. A hallgatók oyan képzéseket választottak, melyek elvégzését követően az átalakuló társadalom leginkább érintett csoportjain lesznek képesek segíteni, vagyis a betegeken és a szociálisan rászorulókon, így felelősségük jelentős - írta a pecsinalpilap.hu.

A budapesti gólyák is táboroznak
Hétfőn elkezdődött az öt egészségügyi kar leendő hallgatóinak a gólyatábora, immáron hagyományosan a tatai Ifjúsági Táborban, ahová nagyjából 800 elsős érkezett. Az öt karra felvett hallgatók a szakirányuknak megfelelő csapatba kerültek, ezzel is biztosítva, hogy azokkal ismerkedjenek meg a tábor során, akikkel majd együtt fognak tanulni - számolt be róla a Semmelweis Hírek. Dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora a tavalyi után idén is találkozott a táborban a gólyákkal. Felidézte, hogy amikor lassan negyven éve hallgató lett, akkor még nem volt ilyen program, és megköszönte az Instruktor Öntevékeny Csoportnak a szervezést.

A gólyáknak azt mondta: egy olyan egyetem polgárai lesznek, amely nagyon büszke a több mint kétszáz éves fennállására, a névadójára, arra, hogy 30 éve 3 nyelven oktat, valamint a kutatóegyetemi címre. Úgy látja, az egyetemen az oktató és hallgató látszólag ugyan szemben áll egymással egy vizsgaszituációban, de ha egész képzést nézzük, akkor a lehető legszorosabban együttműködnek. Minél jobban tanulnak, annál nagyobb a kihívás az oktató számára, hogy még többet adjon. Én minél jobban oktatok, annál inkább érzem azt, hogy a hallgatókra ez hat, és nagyobb kedvvel próbálják elsajátítani az ismereteket. A kölcsönösség és egymásra hatás azt jelenti, hogyha az oktató is igényes magára és a hallgatói is az, egymásra talál a két dolog, melynek eredményeként az egyetem egészének, az oktatásnak a minősége lesz egyre jobb – hangsúlyozta a rektor.