Több mint 100 millió dollárt fektetett be magyarországi gyártóegységeinek fejlesztésébe 2011-ben a Teva.
A gyógyszergyártónál két megaberuházás zajlik párhuzamosan, Debrecenben és Gödöllőn. Az összesen több mint 550 új munkahelyet generáló projektek eredményeként a gödöllői gyáregység termelőkapacitása közel a triplájára nő, s Debrecenben a szilárd és félszilárd gyógyszerformák termelési volumene is megduplázódik.
Az elmúlt években a vállalatcsoport steril termékeinek bázisává fejlődő gödöllői gyárban a jövő évtől egy új egységben is megkezdődik a termelés. A 17 500 négyzetméter alapterületű üzemben fokozatosan üzemelik be a gyártómodulokat, így a hatósági engedélyek megszerzése után már 2012 első felében liofilizált termékek és kisüveges injekciók kerülnek le a gyártósorokról, s az új üzem alkalmas lesz citosztatikumok gyártására is. A termékeket a hazai igények kielégítésén túl más európai piacokon és az Egyesült Államokban értékesítik majd. A másik nemzetközi szinten is meghatározó beruházás keretében tavaly nyáron adták át a szilárd és félszilárd gyógyszerformák csomagolására szolgáló üzemet Debrecenben, s a gyártóegységbe is folyamatosan érkeznek az új berendezések.
A tervek szerint a projekt 2014-es lezárásával e készítményforma gyártási mennyisége eléri a 15 milliárd egységet, melynek elsődleges fel-vevőpiaca Anglia lesz, de jelen-tős mennyiséget értékesítenek a hazai, a német, az olasz és más európai piacokon is. Az üzemek teljes kapacitásának kihasználására folyamatosan érkeznek terméktranszferek a vállalatcsoport más tagjaitól. A vállalatcsoport termelési portfóliójában a hatóanyaggyártás is markáns szeletet képvisel az éves szinten termelt 300 tonna alapanyaggal.
A kiemelkedő volumenű gyártótevékenységen túl jelentős a hazai telephelyek kutatás-fejlesztési tevékenysége is, melynek köszönhetően számos új termék kerül évente a piacokra. A jövőben a megfelelő gyártási körülmények megteremtésének érdekében a minőségbiztosítás területe is gazdagodik, mely az ott dolgozók létszámának növekedésében és a technológiai fejlesztésekben mutatkozik meg.