A miniszter szerint az orvosok 2018-ban is kaptak béremelést, az „alkalmi nehézségek” hátterében pedig csak szervezési hiányosságok lehetnek.
Miközben egy érsebész halála nyomán meginog az érbetegek ellátása a fővárosban, a traumatológusok túlterheltségre panaszkodnak, Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter arról beszél, hogy hatezerrel több orvos dolgozik az egészségügyben, mint 2010-ben – vetette fel az ellentmondást a Magyar Hang, megemlítve azt is, hogy a Magyar Orvosi Kamara a túlmunkaszerződések felmondását is kilátásba helyezné, ha nem emelkednek az orvosbérek.
A MedicalOnline írása nyomán többen is kérdezték Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert a 137. Kormányinfón az egészségügyről. Alkalmi nehézségek előfordulhatnak, amelyek hátterében egészségszervezési hiányosságok húzódhatnak, azonban az ténykérdés, hogy hány orvos dolgozik az egészségügyben, ezt nem lehet megcáfolni – reflektált a miniszter - számol be a medicalonline.hu.
Érthető, hogy a MOK minél nagyobb nyomást igyekszik gyakorolni a kormányra, amit akár fenyegetésként is lehet értékelni, de – mint Gulyás Gergely fogalmazott – ezt nem rója fel a kamarának, amíg törvényes keretek között teszik a feladatukat. A kabinetminiszter azt ugyan elismerte, hogy bizonyos területeken van orvoshiány, erre utalnak a hiányszakmák, ezt azonban a képzés alakításával, szabadabb bérezéssel lehet kezelni.
Tavaly volt orvosbéremelés – jelentette ki határozottan a miniszter a lap felvetésére, miszerint sem tavaly, sem idén nem emelkedtek az orvosi fizetések, annak ellenére, hogy a kormányzati kommunikáció szerint kiemelkedően teljesített a gazdaság. Gulyás Gergely felidézte, hogy a szakorvosok átlagbére az elmúlt nyolc évben 220-230 ezer forintról bruttó 700 ezer forintra nőtt.
További részletek a cikkben.