Országos, társadalombiztosítási finanszírozással működő gyermekhospice-ellátás megvalósításán dolgozik a kormány.
A tervek szerint az eddigi kettő – jelenleg magánfinanszírozásból működő –, gyógyíthatatlan beteg gyermekeket ellátó intézmény mellett további három ház létesülhet. Az állami finanszírozást megalapozó jogszabályok már tavasszal elkészülnek - írja a Magyar Nemzet online.
Hiánypótló ellátást nyújt ma Magyarországon a jelenleg száz százalékban magánfenntartásból működő pécsi Dóri Ház és a törökbálinti Thábita-ház, hiszen a magyar állam eddig egyáltalán nem finanszírozta a gyógyíthatatlan beteg gyermekek hospice-ellátását. A két ház azonban csupán az érintett gyermekek töredékét képes fogadni. A probléma végre megoldódhat.
A gyermekhospice-ellátás ügyét a kormány kiemelten kezeli. A prioritások között szerepel az egész országot lefedő, társadalombiztosítási finanszírozással rendelkező gyermekhospice-ellátás rendszerének kiépítése – tudta meg a lap az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyi államtitkárságától. A szaktárca közölte: a már meglévő két gyermekhospice-ház mellé további három létesítését szorgalmazza az ágazat. Hozzátették: az ellátás szakmai minimumfeltételeinek kidolgozása, és a rendszer finanszírozhatóságával kapcsolatos egyeztetések jelenleg is zajlanak, a jogszabályi keretek meghatározása a tavaszi jogalkotási időszakban várható.
A lap megkereste az ügyben a pécsi Dóri Házat működtető Szemem Fénye Alapítványt is, ahol meglepődve értesültek a három új gyermekhospice-ház tervezett megnyitásáról, és arról egyelőre nem akartak nyilatkozni. Az állami finanszírozással kapcsolatos egyeztetéseket ugyanakkor megerősítették, mint mondták, jelenleg éppen a következő tárgyalás előkészítése zajlik.