Az egészségügyi alapellátásban dolgozók nem értenek egyet a sztrájkkal.
Sztrájkbizottságot alapított a napokban több, az alapellátásban dolgozók érdekeit képviselő szervezet a háziorvosok anyagi helyzetének mielőbb rendezéséért és a bértárgyalások megkezdéséért. Az Alapellátó Orvosok Országos Szövetsége (FAKOOSZ) Mórahalmon tartotta kongresszusát, ahol megállapodtak abban, hogy sztrájkbizottságot hoznak létre a kormány és az egészségügyi ágazat képviselőivel történő azonnali bértárgyalások megkezdése érdekében – olvasható a Heves Megyei Hírlap – online oldalán.
A tanácskozáson felszólalók hangsúlyozták: a „sztrájk" esetükben természetesen nem szó szerint értendő, csupán arra utaló akciókat jelenthet.
A Heves megyei háziorvosok többsége naponta átlagosan 70-100 beteget lát el. Ilyen betegforgalom és a megnövekedett adminisztráció mellett elképzelhetetlennek tartják, hogy sztrájkkal harcoljanak az érdekeikért. Arról, hogy sztrájkbizottságot alapított több, az alapellátásban dolgozók érdekeit képviselő szervezet anyagi helyzetük rendezéséért hallottak. A célokkal egyetértenek, de a kilátásba helyezett eszközöket elfogadhatatlannak tartják.
A lap arról kérdezte a Heves megyében gyógyító házi- és gyermekorvosokat is, hogy saját praxisukban elképzelhetőnek tartják-e a munkalassítást. Dr. Kristofori György, Sirok háziorvosa, egyben a Heves Megyei Orvosi Kamara etikai bizottságának elnöke úgy nyilatkozott: tény, hogy nincsenek könnyű helyzetben az egészségügyi alapellátásban gyógyítók. Az is igaz, hogy sokan belefásultak az átgondolatlan intézkedésekbe, és hátat fordítottak az orvoslásnak, vagy éppenséggel külföldre menekültek. A mostani fellépéssel azonban komoly aggályai vannak. Ugyanis elképzelhetetlennek tartja, hogy lassabb mederben folyjon az orvosi rendelés, hiszen a betegek már így is elég türelmetlenek. A negyven éve dolgozó szakember etikátlannak tartja a sztrájk bármilyen formáját. Álláspontja szerint a betegeket nem lehet büntetni. Az már persze más kérdés, hogy a szakma többet érdemelne, s hogy jogaikért küzdeniük kell. Ám ezt csak tárgyalás útján tartja elképzelhetőnek.