Már az orvosok sem tanulják ezt a betegséget, két sorban elintézik a mai egyetemi tankönyvek is.
A külföldi utazásai során betegedhetett meg az a 60 éves osztrák férfi, akinél leprás fertőzést azonosítottak egy bécsi kórházban. Az egyik leghíresebb ausztriai turisztikai iroda idegenvezetője két éve érzett furcsa zsibbadást a végtagjaiban, ami az idegvégződések gyulladását jelentette, mégsem sikerült azonosítani nála a leprát - írta a blikk.hu.
Már az orvosok sem tanulják ezt a betegséget, két sorban elintézik a mai egyetemi tankönyvek is. Ráadásul Észak-Amerika, Európa, Ausztrália területén több száz éve nem volt tömeges megbetegedés, a mai emberek 95 százaléka már immunis is a leprára. Félni nem kell tőle, ám figyelni nem árt, mert ahogyan azt a bécsi eset is mutatja, a lepra nem tűnt el végleg! - írták.
– A tömeges fertőzés lehetetlen ilyen területen, ahol megfelelő a higiénia, ahol jól tápláltak az emberek, ahol jó az ivóvíz, ahol megfelelőek a napi tisztálkodási szokások, a civilizált területekről emiatt már évszázadok óta eltűnt a betegség – elemezte az esetet a lapnak Szűcs András nyugdíjas háziorvos. – A lepra jelei az arcot, orrot, szem környékét elcsúfító bőrelváltozások, dudorok, a bőr elszíneződése, gyengeség az izmokban. A bőr érzékeny még az érintésre is, zsibbad, a sebek nem gyógyulnak, begyulladhatnak. Érintkezéssel, cseppfertőzéssel terjed, legalább öt év a lappangási idő. Bár ma már gyógyítható, ha későn veszik észre vaksággal, a végtagok bénulásával, idegkárosodással, az orrsövény eltűnésével, az arcbőr leválásával is járhat, régebben emiatt közösítették ki a betegeket.