Gyula a 12. legnépszerűbb város a külföldi és a belföldi vendégek körében is.
Tavaly 137 olyan település volt Magyarországon, amely valamilyen formában érintett volt a gyógyturizmusban – áll a Központi Statisztikai Hivatal közelmúltban nyilvánosságra hozott kiadványában. A területen Békés megye kiemelten, tizenegy településsel képviselteti magát – írja a beol.hu portálja.
Ha gyógyvíz és gyógyturizmus, akkor Gyula szerepe nem elhanyagolható. A fürdő 72 fokos vizét 1969-ben gyógyvízzé, a Gyulai Várfürdőt 1971-ben gyógyfürdővé, míg a környéket 1985-ben gyógyhellyé nyilvánították – nyilatkozta Komoróczki Aliz. A Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője hozzátette azt is, a gyógyvíz komoly utazási motivációt képez, a gyógyvendégek jellemzően a szezonon kívüli időszakban érkeznek, hosszú ideig tartózkodnak a fürdőhelyen és több szolgáltatást vesznek igénybe.
A szükséges természeti adottságok nagymértékben meghatározzák a város turisztikai fejlesztési irányvonalait is. Jelenleg is több ilyen beruházás zajlik uniós források segítségével.
a KSH végleges adatai alapján a gyulai kereskedelmi szálláshelyeken 2012-ben 296 ezer 690 vendégéjszaka realizálódott, így ez a 12. legnépszerűbb város az összes, külföldi és belföldi vendégforgalom tekintetében.
Az Országos Közegészségügyi Intézet vizsgálata szerint a békési termálvíz kiválóan alkalmas gyulladásos és kopásos ízületi betegségek kezelésére. Segíti a reumás, a csípő-, a térd-, a boka- és a gerincbetegségek gyógyítását. Gyógyírt nyújt gyulladásos nőgyógyászati kórképekre és bizonyos bőrbetegségekre, így a pikkelysömörre is.