Tizennégy milliárd forintból fejlesztik a sürgősségi és baleseti gyermekellátást az országban.
Korszerű, jól felszerelt gyermeksürgősségi központot nyitnak még az idén a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban. A sürgősségi osztály részeként, de attól elkülönülten működő centrum kialakítása több mint 400 millió forintba került – tájékoztatta a Győr Pluszt dr. Issekutz Ákos sebész főorvos, a kórház minőségirányítási igazgató-helyettese.
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ a napokban közölte, hogy tizennégy milliárd forintból fejlesztik a sürgősségi és baleseti gyermekellátást az országban. Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ konzorciumvezetésével, a Heim Pál Gyermekkórház, a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház részvételével megvalósítandó projekt európai uniós támogatással 2020-ra kialakítja a gyermek traumatológiai és gyermek sürgősségi ellátás országos ellátórendszerét, létrehozza a III. progresszivitási szintű országos központot és térségi alközpontokat.
Győrött az országban elsőként nyílik meg a térségi központ. Az épületrész kialakítása gyakorlatilag elkészült. Dr. Issekutz Ákos, a kórház minőségirányítási igazgató-helyettese elmondta: méreteiben minden bútor a gyerekellátás igényeihez igazodik, s barátságos környezetet alakítottak ki a beteg gyermekek és szüleik számára.
Az igazgató-helyettes szerint szakmailag feltétlenül indokolt, hogy bár a sürgősségi osztály részeként, de térben attól elkülönülten működjön a központ. A gyerekeknek így nem kell együtt várakozniuk a sérülten érkező felnőttekkel, saját korosztályukkal tölthetik az időt, ami oldja szorongásukat.
A gyerekek ellátása szakmai szempontból is különbözik a felnőttekétől, utalt rá Issekutz Ákos. Sok esetben mások a műtéti indikációk és eljárások, a traumatológusok is más anyagot használnak, építenek be a balesetet szenvedett gyerekek operációja során.