Először arról szóltak a hírek, hogy felmondtak az orvosok, majd kiderült, nem ez a szándékuk.
Szerda délután robbant a hír több médium portálján is, miszerint felmondtak a győri kórház sebészei - egy orvos kivételével. A kórház vezetése azonban a Kisalföldnek cáfolta, hogy felmondtak volna a sebészek, mint kiderült: az ügyeleti díjaik rendezését szerették volna elérni. Emiatt írtak egy elkeseredett hangú levelet még decemberben, s tegnap tárgyaltak a kórház vezetésével kérésükről, s ekkor szivárgott ki a felmondásról szóló hír.
A túlterheltségre hivatkoztak többek között, ami abból fakad, hogy nemcsak a baleseti- és idegsebészet, hanem az általános sebészet is regionális feladatot lát el. Ezt azt jelenti, hogy a Nyugat-Dunántúl összes súlyos esetét a győri sebészeknek kell fogadniuk – többek között az ügyeleti idejük alatt is.
Vélhetően a levélben utalás szintjén, egy fél mondattal a felmondás legvégső lehetősége is felmerült, de prof. Oláh Attila sebész főorvos határozott állítása szerint osztályának egyetlen orvosa sem szeretne felmondani és elmenni. Nyilvánvalóan súlya van ugyanakkor annak, hogy a levél alján tizenhat név szerepel. A szerda délutáni tárgyaláson valamennyi orvos nyilatkozott arról, hogy nincs valós felmondási szándékuk.
Tamás László János, a kórház főigazgatója úgy fogalmazott: neki a sebészek kérését annak fényében kell átgondolnia, hogy az valamennyi, ügyeletben lévő orvost (nem csak sebészt) érint. Az ügyeleti pótlékot tehát csak úgy lehet felemelni, ha azt mindenki megkapja. Ez a forrás azonban nem áll rendelkezésre, így megállapodás szerda délután nem született.
A kisalföld.hu legutolsó frissítése szerint az esti órákban a főigazgató egyeztetett Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyi államtitkárral is a helyzet lehetséges rendezéséről, ami mindenkinek az érdeke.
Az ATV híradójában tegnap este nyilatkozott Tamás László János, aki elmondta, hogy tájékoztatta az egészségügyért felelős államtitkárt a helyzetről, mivel nagy horderejű a kérdés. Nem szoktak ugyanis a sebészek az élvonalban járni hasonló gondokkal. Három hete készültek arra, hogy az elkeseredettséget számszerűsítsék, azaz megvizsgálják, hogy valóban túlterheltek-e a sebészek. Jelezte, hogy nem mindenben értetettek egyek: sok mindent el tud a kórház vezetése fogadni, azt viszont nem, hogy egy kis csoportnak biztosítsanak forrást, ami bérfeszültséget okozna az intézményben. A főigazgató elmondta, hogy az államtitkárral arról beszélt, miként lehet hosszú távon olyan kiegészítő forrásokat találni, amelyekkel a kiemelt centrumokban dolgozók túlterhelését elismerik.
A főigazgató szerint nem eszkalálódik a helyzet a győri kórházban, bár feszült a helyzet. Elfogadja az elkeseredettséget s az Ónodi-Szűcs Zoltánnal folytatott megbeszélés azért nyugtatta meg, mert így az államtitkár is tudja, hogy mi történt Győrben.