• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ha a lelkedben béke van, a testedben sem dúl háború

Lapszemle 2018.07.28 Forrás: szabadfold.hu
Ha a lelkedben béke van, a testedben sem dúl háború

"Hiába próbálunk gyógyítani, ha nem figyelünk oda az emberre".

A súlyos kór diagnózisa az orvosi kezelés mellett lelki munkát is kíván. Hajdan a gyógyítók a maga teljességében szemlélték az embert, ma is erre volna szükség – mondta egri előadásán dr. Darnói Tibor, aki a holisztikus orvoslásban hisz. A páciens szerepet kap a gyógyulásában, segít az önszuggesztió is - olvasható a szabadfold.hu-n.

A mai egészségügyi ellátórendszerben sokszor elvész a beteg. Ezért értékelődött fel a holisztikus orvoslás, amely a maga teljességében, testi, lelki és szellemi valójában, emberi kapcsolatai függvényében szemléli a beteget.

– Hiába próbálunk gyógyítani, ha nem figyelünk oda az emberre. Nem elég a diagnózist felállítani és a tüneteket kezelni, ez önmagában számos krónikus betegségből nem jelent kiutat. Az okokat is meg kell keresni: miért jelentkezett például hirtelen az allergia vagy az autoimmun betegség, alakult ki a magas vérnyomás? – érvelt a holisztikus orvoslás mellett dr. Darnói Tibor.

Korábban idegsebészként és háziorvosként is praktizált, ma főleg krónikus és daganatos betegek gyógyulását segíti. Úgy gondolja, csak az akkut ellátásban elég, hogy átadjuk magunkat az orvosnak; ha gyors beavatkozásra van szükség, nincs mese, a sürgősségire kell rohanni. Máskor azonban a betegség folyamatában aktív szerepe, felelőssége lehet a páciensnek. A genetikai hajlamot örököljük, de hogy abból lesz-e betegség, az életvitelünktől is függ. Sokszor a teljes életmódváltás, testmozgás, stresszkezelés és kitartó lelki munkálkodás is szükséges a gyógyuláshoz – hangzott el az egri előadáson.

„Ha a lelkedben béke van, a testedben sem dúl háború” – ez Darnói doktor mottója. A gondolataink és érzelmeink – például a szégyen, a harag vagy a szerelem – fizikai tüneteket is okoznak, a testünkben reakciókat hoznak létre. A meditáció, az önszuggesztió segíthet abban, hogy a betegek szorongásai, félelmei, a kiszolgáltatottságból fakadó kétségbeesett gondolatai lecsendesedjenek, az öngyógyító mechanizmusok beindulhassanak. A  gondolatnak ereje van – ezen alapul Emile Coué francia pszichológus, gyógyszerész száz éve kidolgozott, a tudatos önszuggesztión alapuló módszere is.

További részletek a cikkben.