• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hadd lőjék magukat a gyerekek

Lapszemle Forrás: Népszava Online

Maradt néhány millió forint a minisztériumi kasszában, és azt most szétosztják.

Összesen tízmillió forintot költ a kormány a gyermekotthonban és nevelőszülőknél elhelyezett gyermekek és fiatal felnőttek droghasználatának visszaszorítására. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) által a napokban kiírt pályázaton elnyerhető összeg 100 ezertől 500 ezer forintig terjed, és fél évre szól. Szakmabeliek szerint azonban a támogatás összege semmire nem elég, 100 ezer forint nagyjából két prevenciós előadás költsége – írja a nepszava.hu portálja.

Nyilvánvalóan csak egy reklámfogásról van szó, nem pedig érdemi, komolyan vehető befektetésről. Maradt néhány millió forint a minisztériumi kasszában, és azt most szétosztják; döntő változást nem fog hozni a hazai drogmegelőzésben - nyilatkozta Sárosi Péter, a Társaság a Szabadságjogokért drogpolitikai ügyvezetője. A döntő változáshoz egyrészt arra volna szükség, hogy ne csökkenjenek évről évre a prevenciós célra fordítható összegek, másrészt pedig arra, hogy végre kidolgozzák a nemzeti drogstratégiát, amely rögzíti a kormány közép- és hosszú távú céljait – húzta alá Sárosi.

A drogprevenciós előadásokat és foglalkozásokat szervező szervezetek szakmai akkreditációjára is szükség volna, mert jelenleg senki nem tudja, mi alapján döntenek a pályázati pénzekről, ráadásul a gyermekotthonok és iskolák vezetői előtt sem világos, miért válasszák ezt vagy azt a segítőt – tette hozzá Sárosi Péter.

Nagyjából két alkalom költsége jön ki százezer forintból, ám két foglalkozás sajnos nagyon nem elég, pláne ha veszélyeztetett gyerekekről van szó - számolt be tapasztalatairól Szili-Darók Ildikó, a Mentőöv Gyermekeinkért Alapítvány segítő-tanácsadója, aki több gyermekotthonban szervezett drogprevenciós programban is részt vett. A két alkalom csak arra jó, hogy felkavarják a gyerekeket, de hosszú távú eredményt nem lehet elérni vele, ehhez legalább egy évre és 12 alkalomra van szükség, ami alsó hangon is egymillió forintos összköltséget jelent - magyarázta a szociális munkás, hozzátéve, hogy sokszor több száz kilométert kell utazniuk a gyerekekhez, és a vonatjegyeket senki nem fizeti ki helyettük, emellett játékokat és kézműves anyagokat is kell vásárolniuk, mert a drogról szóló előadások önmagukban nem vezetnek eredményre.