• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hajléktalanság: megelőzés és kezelés

Lapszemle Forrás: MTI

2018-tól az éteolsztáson túl az intézményekben pszichológusok és addiktológusok is segítik majd a hajléktalanokat.

A kormány hárompontos komplex programmal segít a hajléktalanságon, ehhez kapcsolódik a tergnap bejelentett is, amelyben négyezer hajléktalan négy éven át kap minden munkanapon meleg ételt a fedél nélkülieket segítő és ellátó intézményeken keresztül uniós és hazai forrásból, összesen négymilliárd forintból - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

Czibere Károly kifejtette: először a hajléktalanná válás kockázatát kell csökkenteni a lakhatási szegénység kialakulásának minimalizálásával, ezt is szolgálta egyebek mellett a rezsicsökkentés és az adósmentő program. Ha valaki hajléktalanná válik, mindenképpen segítségre szorul, ebbe illeszkedik a négy évig tartó ételosztó program, illetve egészségügyi tanácsadás. A harmadik rész, hogy segítenek a hajléktalanoknak minél hamarabb önálló életvitelt kialakítani.

Az államtitkár beszélt arról is, hogy 2017 tavaszán újabb programot indítanak, ennek keretében a három év alatti rászoruló, hátrányos helyzetű gyermekeknek osztanak majd ételt.

A képen Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár (b) a Hajléktalanokért Közalapítvány Szobi utcai nappali melegedőjében tartott ételosztáson. MTI Fotó: Marjai János)

Czibere Károly a programindító sajtótájékoztatón közölte: a rászoruló emberek előre csomagolt készételeket kapnak, az ebédet kiosztó intézményeket ezért hűtőkkel és mikrohullámú sütőkkel látják el. Azt mondta, a kormányzat nem híve az utcai ételosztásnak, inkább azt szeretnék, hogy az embereket olyan szolgáltatási környezetbe vonzzák, ahol más segítséget is kaphatnak. Jelezte: 2018-tól az intézményekben pszichológusok és addiktológusok is segítik majd a hajléktalanokat.

Az államtitkár a társadalmi szolidaritás fontosságáról szólva azt mondta, nem lehet tétlenül nézni azt, hogy valaki akárcsak egy napig is éhezzen anyagi okok miatt, ezért akarnak kézzelfogható segítséget adni a rászorulóknak.

Andriana Sukova-Tosheva, az Európai Bizottság foglalkoztatás, szociális ügyek és társadalmi befogadásért felelős főigazgatóság befektetésekért felelős igazgatója ismertette, hogy az unió rászorulókat támogató operatív programja 3,8 milliárd eurót biztosít a 28 tagállamnak a szegénység legsúlyosabb formáinak legyőzésére. Európában ma 119 millió ember él "a szegénység küszöbén vagy a társadalmi lemaradás határán", így ebből a forrásból nem lehet mindenkinek segíteni, de a programmal mobilizálni tudják a segítő civil szervezeteket, az önkénteseket és az adományozókat - mondta.

Reményét fejezte ki, hogy 2017 első negyedévében a program gyermekeket célzó része is elindulhat.

Schanda Tamás, az Emmi európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára jelezte: a magyarországi operatív program keretében több mint 34 milliárd forint fejlesztési forrást tudnak biztosítani a leginkább rászorulók számára. Hozzátette: ennek része a most induló, a hajléktalanokat segítő négymilliárd forintos projekt, amelynek során valóban "életszerű", gyors és kézzelfogható segítséget tudnak adni. A rászorulókat támogató operatív programot egy európai segítségnyújtási alap, a FEAD finanszírozza, amelynek célja a leginkább rászorulók támogatása, a szegénység csökkentése.