1986-ban még évi 3,5 millió embernek kellett átélnie ezeket a borzalmakat. 2017-ben mindössze 30 feljegyzett esetről tudnak.
A Guineaféreg elég gusztustalan állat. Az ember elsőre csak egy égető kiütést fedez fel a testén, jellemzően a lábán. Az égető érzést a víz enyhíti. Persze, hogy enyhíti, az égető érzést okozó féreg életcélja, hogy a gazdatestből a vízbe juthasson. Így amikor vizet érez, a bőrt áttörve kieresztheti magából azt a ragacsos, fehér taknyot, amiben millió számra hemzsegnek a lárvái, melyek aztán a vizet fogyasztó emberekben előröl kezdhetik a ciklust - olvasható a 444.ju oldalán.
A még apró férgek előbb átrágják magukat a bélfalon, megtelepednek a testüregekben, pár hónapon belül párosodnak, a hímek elpusztulnak, a nőstények pedig, időközben 60-100 centi hosszúra nőve elkezdik kirágni magukat az emberből, savat köpködve áttörve a bőrt. A lárvák kieresztése után a nőstény féreg elpusztul, de ezzel még nincs vége a kalandnak. A nagyon hosszú, de nagyon vékony férget csak nagyon lassan lehet eltávolítani a gazdatestből, mert ha elszakad, súlyos fertőzést okozhat. Így a már döglött férget centinként lehet csak kihúzni heteken át tartó kezelés során.
1986-ban még évi 3,5 millió embernek kellett átélnie ezeket a borzalmakat. 2017-ben mindössze 30 feljegyzett esetről tudunk, a dél-szudáni kormány pedig a múlt héten közölte az örömhírt, hogy már 15 hónapja egy esetet se regisztráltak. Ami azért fontos, mert a 15 hónap már bőven túl van a féreg életciklusán, vagyis ez alapján már-már biztos, hogy Dél-Szudánban is kipusztult a féreg.
További részletek a weboldalon.