Az elmúlt húsz év cikcakkos egészségpolitikája háromszor váltott gyógyszerellátási modellt.
Bár az elmúlt két évtized egészségpolitikája sok vitát generált a gyógyszerészek között, a kamara frissen megválasztott elnöke úgy véli, nincsenek feloldhatatlan ellentétek. Hankó Zoltán a vele készült interjúban elmondta, a kamara jövőjét alapvetően a gyakorló gyógyszerészek jövője határozza meg. Noha a szakemberek zöme közforgalmú patikákban dolgozik, figyelni kell a kórházi gyógyszerellátásban, valamint a gyógyszergyártásban működő kollégák szempontjaira is.
Szerinte az elmúlt húsz év cikcakkos egészségpolitikája sokat rontott a helyzeten, hiszen háromszor is váltottak gyógyszerellátási modellt. Különösen a 2006-os rendelkezések teremtettek zűrzavaros állapotot, mert az új jogszabályok az alapokig hatóan nyúltak a patikák létesítéséhez, tulajdonlásához és a gyógyszerészek kompetenciáihoz. Ekkor jelentek meg olyan befektetők is, akiknek korábban semmi közük nem volt sem a szakmához, sem a betegellátáshoz.
Az elnök közölte, a kamara jelenleg is működő információs rendszereit újra kell gondolni és bővíteni. A nagy forgalmú patikában dolgozónak tudnia kell, hogy a vidéki kis családi patikák is a létükért küzdenek, sőt az ottani gyógyszerész az otthonát is kockáztatja, ha nem képes jól működni. A városi gyógyszerész pedig a konkurenciával küzd, és kemény versenyre kényszerül. Mindeközben mindkettőjüktől ugyanazt a szolgáltatást várja el a társadalom. Hankó Zoltán reméli, hogy korrekt informálással és odafigyeléssel a lehetséges mértékig egységessé tehetik a kamarai tagságot.