Az a rendszer, ami az édesanyát elválasztja a születés után a gyermekétől a fertőzésveszély miatt, eredménytelennek bizonyult.
Életkezdet, család, egészségügy címmel tartottak egész napos szakmai konferenciát a Debreceni Egyetem Klinikai Központ (DEKK) Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán. Schäffer Erzsébet az Életkezdet Szakmai Egyesület elnöke emlékeztetett: a Debreceni Klinika Újszülött Osztálya a világon másodikként, Európában elsőként, 1992-ben kapta meg a WHO Bababarát Kórház minősítését - tudósított a haon.hu.
A konferencián Kovács Tamás, a DEKK Neonatalis Intenzív Centrumának vezetője Családközpontú betegellátás lehetőségei újszülött osztályon címmel tartott előadást. A lapnak elmondta, hogy a '70-es évek óta jelentős a változás: a szolgáltatás-központú ellátás helyett mostanra a család szerepel az első helyet. Elmondta, hogy az a rendszer, ami az édesanyát elválasztja a születés után a gyermekétől a fertőzésveszély miatt, eredménytelennek bizonyult. Debrecenben éppen azzal léptek fel a fertőzések ellen, hogy a gyermeket az édesanyánál, szeparáltan elhelyezték el. – Remélem, hogy akinek korábbi szülésélménye van, az azt látja, hogy most a rendszer sokkal jobb. Nem gondoljuk, hogy az útnak a végén járunk. A legnagyobb probléma a humánerőforrás, a családközpontú ellátás sokkal nagyobb létszámot igényel – tette hozzá.