"Nagyon változatos szakma a miénk, új kihívásokkal szembesülünk minden nap, ami a kiégés ellen is jó".
Zentay Attila nyugdíjazásáig az emberi életekért szeretne dolgozni. Feladata pedig bőven akad addig, hiszen fejleszteni szeretnék Csongrád megye mentőállomásait, főként a szegedit és a csongrádit, továbbá esetkocsi-szolgálatot terveznek indítani, valamint folyamatban van a régió ötödik mentési pontjának létrehozása is Tompán - írta a délmagyar.hu, bemutatva a 2011 óta regionális igazgatóként dolgozó mentőorvost, akit a lap Aranyembörnek választott.
Zentay Attila 1988. május 17-én vonult ki először beteghez esetkocsival, és azóta is az Országos Mentőszolgálat jelenti számára a második családot. Az igazgatói feladatok mellett heti egy alkalommal vonulni is szokott - írták.
A Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium elvégzése után sikerült felvételt nyernem az általános orvostudományi karra, ahol negyedévesként oxiológiát hallgattunk, már akkor megtetszett, majd a szigorlóévben lehetőség volt arra, hogy ha elvégezzük az Országos Mentőszolgálat által szervezett mentőtiszt III. tanfolyamot, akkor a hatodévben már mentőtisztként dolgozhatunk. Én így tettem. Bár nem mentőorvos szerettem volna lenni, hanem az intenzív osztályon képzeltem el a jövőt, de az élet úgy hozta, hogy diplomaszerzés után mellékállásban a mentőknél dolgoztam, a főállásom pedig a patológiai intézetben volt. Majd elvittek katonának egy évre, ami után megkerestek, hogy legyek a szegedi mentőállomás vezetője. Izgalmas kihívásnak tartottam, már akkor szerelem volt ez számomra. Nagyon változatos szakma a miénk, új kihívásokkal szembesülünk minden nap, ami a kiégés ellen is jó – magyarázta.
Ebből eredően az elmúlt csaknem 35 évben vezetett már le korai ikerszülést egy zsanai tanyán télen, számolt már fel 40 sérültes balesetet, segített már tüdővizenyős betegen és nagyon súlyos mérgezetten, de mentette már meg az életét sok stroke betegnek is. Sőt, előfordult az is, hogy egy kismamánál előreesett a köldökzsinór, ami miatt megszűnhetett volna a baba keringése, Zentay Attila viszont csaknem 20 kilométeren keresztül, egészen a klinikáig, a császármetszés elvégzéséig tartotta a születendő gyermek koponyáját, hogy az ne érjen a medencéhez, vagyis elkerüljék a bajt. Végül egy 3200 grammos csecsemő látta meg a napvilágot. További részletek a teljes cikkben