• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Három évtizede harcol a csendes gyilkos ellen

Lapszemle 2019.12.23 Forrás: sonline.hu
Három évtizede harcol a csendes gyilkos ellen

Fantasztikus volt végigélni, milyen fejlődésen ment át a gyermekgyógyászat.

Pro Sanitate díjjal ismerték el a közelmúltban Major Andrea munkáját. A kaposvári kórház Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Mátrix Osztályának osztályvezető főorvosa több mint három évtizede végzi gyógyító tevékenységét. Vezető szerepet vállalt a családbarát szülészeti és gyermekgyógyászati ellátás koncepciójának kidolgozásában - írta a sonline.hu.

– 31 éve kezdtem a munkát a Kaposi Mór Oktató Kórházban. Hatodik éve osztályvezetőként tevékenykedem, így kevesebb időm jut a betegekkel való közvetlen kontaktusra. Viszont nagy energiákat fektetek abba, hogy az osztály gördülékeny működését biztosítsam mind tárgyi, mind szervezési téren, és a dolgozók körében is sikerüljön családias hangulatot kialakítani. Hálás vagyok minden dolgozónknak a kitartásért, fontosnak tartom a következetességet, a hitelességet, az azonos mércét, a kölcsönös tiszteletet, az építő kommunikációt. Így tudunk csak a gyermekek felé is megfelelő nyitottsággal fordulni. A nővérek közvetlenebb kapcsolatban vannak a betegekkel, nekik is az a sikerélmény, ha a gyerekek szeretetét érzik, kapnak egy-egy ölelést.

– Milyen betegségek fordulnak elő leginkább a gyermekek körében, a fejlődő orvostudomány hozzájárult-e bizonyos kórok eltűnéséhez?

– Fantasztikus volt végigélni, milyen fejlődésen ment át a gyermekgyógyászat. Amikor elkezdtem dolgozni, jóval több beteg volt, többségük fertőzésekkel került kórházba, nem ritkán fordult elő gennyes agyhártyagyulladás, vagy életveszélyes tüdő-mellhártyagyulladás. Mára ezek szinte eltűntek, hála a magyarországi kiváló védőoltási rendszernek. Helyettük más típusú, inkább az idegrendszer, az anyagcsere, és az immunrendszer működésével kapcsolatos betegségek kerültek előtérbe, a diagnosztika rohamos fejlődésével addig ismeretlen hátterű betegségeket is azonosítani és kezelni lehet. Egyébként nagyon izgalmas, hová is tart ez a világ, ahol a gyerekek már csecsemő koruktól a mobiltelefonok, tabletek világában és függésében nőnek fel. Biztos vagyok benne, hogy ez minket is egyre újabb feladat elé állít amellett, hogy döntően társadalmi probléma. Továbbiak a teljes cikkben