Eddig már negyvenhét ember vesztette életét a kólibaktéríum okozta fertőzés miatt.
Újabb áldozatot követelt a hasmenéses járvány Németországban, így összesen már negyvenhét ember vesztette életét a kólibaktéríum okozta fertőzés miatt - jelentette be tegnap a német szövetségi egészségügyi intézet, a Robert Koch Institut.
A közlés szerint az elmúlt két hétben látványosan csökkent az új esetek száma, a járvány kezdete óta a legtöbb megbetegedést, 25,5 százalékot Schleswig-Holstein szövetségi államból jelezték.
A szintén németországi Észak-Rajna-Westfáliában eközben bezártak egy iskolát, ahol három gyerek a veszélyes kólibaktériummal fertőződött meg, sőt a veseelégtelenséggel járó hemolitikus urémiás szindróma (HUS) is kialakult náluk. Az intézmény menzájának négy alkalmazottja szintén megbetegedett - írta a Bild című német lap. Azt egyelőre nem sikerült kideríteni, hogy a kórokozó miként - valamelyik étellel vagy esetleg az iskola mosdójában - jutott-e a szervezetükbe.