• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Hasznos, de hátrányos is a health2.0

Lapszemle Forrás: medicalonline.hu

Azok az emlőrákos nők, akik online segítséget és információt kerestek, elégedettebbek voltak a meghozott döntéseikkel.

Elégedettebbek a terápiás döntésekkel azok az emlőrákos nők, akik online betegcsoportokban tájékozódnak, fejti ki a JAMA Oncology, míg a JAMA Internal Medicine arra hívja fel a figyelmet, hogy az orvostanhallgatók a betegek beleegyezése nélkül használják az elektronikus feljegyzéseket. Az online kommunikáció (email, szociális média, online betegcsoportok) arra is használható, hogy a segítségével javuljon a tumoros betegek terápiával kapcsolatos döntéshozata, illetőleg a betegek támogatáshoz jussanak.

Mindazonáltal keveset tudunk arról, hogy a frissen diagnosztizált daganatos betegek hogyan használják ezeket az eszközöket, arról pedig még kevesebb az ismeretünk, hogy amennyiben használják azokat, mennyire elégedettek velük. Ezért Lauren P. Wallner és munkatársai újonnan diagnosztizált emlőrákos nők körében végeztek online kommunikációval kapcsolatos vizsgálatot, és megnézték, növelte-e ezen eszközök használata a betegek terápiás döntéshozatallal kapcsolatos elégedettségét - olvasható a medicalonline.hu portálján.

Az eredmények a JAMA Oncology című szaklapban jelentek meg, és mint kiderült, azok a nők, akik az emlőrák diagnózisa után segítséget és információt kerestek a szociális médiában és web alapú betegcsoportok tevékenységében vettek részt, alaposabban elgondolkodtak a terápiával kapcsolatos döntéseken, majd a későbbiekben elégedettebbek voltak a meghozott döntésekkel, mint azok a betegek, akik nem használtak online kommunikációs lehetőségeket.

A tanulmány vezető szerzője, Lauren Wallner nyilatkozata szerint azonban az idősebb nők számára jelentős akadályok tornyosulnak az online kommunikáció használata előtt, ami különösen igaz a kevésbé iskolázottakra és a kisebbségek tagjaira.

További részletek a weboldalon.