A mogyorót, kiflivéget a kisgyermekek képesek könnyedén beszippantani.
Az Országos Gyermek-egészségügyi Intézet szerint a kicsiket érintő egyik leggyakoribb baleset a félrenyelés, a légúti idegentest által okozott fulladás. Noha a tárgy a legtöbbször köhögés kíséretében távozik a légutakból, néhány baleset tragikusan, a kisgyermek halálával végződhet – írja a beol.hu portálja.
A békéscsabai Réthy Pál kórház gyermekosztályán hétvégenként nő meg a forgalom, illetve hétköznapokon is két-három esettel találkoznak a szakemberek. Mint dr. Baji Sándor osztályvezető főorvos elmondta, amikor pedig a gyerekek kiszabadulnak a természetbe, a kerékpározás, a görkorcsolyázás miatt szenvedhetnek kisebb vagy nagyobb sérüléseket, ezért is fontos a bukósisak, az egyéb védőfelszerelés használata.
Legtöbbször játék, szaladgálás közben történik meg a baj, miközben a gyermek eszik, rágógumizik vagy cukorkát szopogat – emelte ki az Országos Gyermek-egészségügyi Intézet. Az apró magvakat, így például mogyorót, kiflivéget, más rágcsálnivalókat a kisgyermekek képesek könnyedén beszippantani, akárcsak az apróbb játékokat, alkatrészeket – ezért ilyen ételt sem tanácsos három év alattinak adni.