• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hogyan koncentrálj a gyógyulásra?

Lapszemle Forrás: index.hu

A stabil anyagi háttér és a szerettek közelsége, érzelmi segítsége is fontos.

Minden család tele van történetekkel, melynek közeli főszereplője baleset, váratlan műtét, vagy más miatt kórházba kerül, és persze szeretne minél hamarabb meggyógyulni, és visszakapni saját, hétköznapi életét. Ebben a helyzetben derül ki, hogy nem csak gyógyszer és szakértelem kell a gyógyuláshoz. Akár hirtelen baleset ér bennünket, vagy betegségből szeretnénk kigyógyulni, minden orvos és laikus egyetért abban, hogy a gyógyszerek, terápiák mellett a felépülésben nagyon komoly szerepe van a lelkiállapotnak – írja az index.hu portálja.

Amikor betegek, vagy elesettek vagyunk, akkor leginkább a családunkra szoktunk támaszkodni. Akár mentális, fizikai, vagy éppen anyagi támaszról van szó, mindig a család merül fel először. Ezzel természetesen az egészségügyi dolgozók is tisztában vannak, ezért a látogatási időt a legtöbb helyen rugalmasan kezelik.

Léteznek olyan családbarát kórházak is – egyelőre főleg gyerekkórházak –, ahol a családtagok, jellemzően a szülők ott is alhatnak a beteg közelében és állandó jelenlétükkel egyfajta biztonságot, nyugalmat is sugallhatnak, ami nagyban segíti a felépülést. Ilyen ottalvós „lakosztályok" már sok gyermekkórházban megtalálhatóak – a magánintézményekben mindegyikében.

A mai magánklinikákon minden további nélkül lehetőség van arra, hogy ha mondjuk egy másik városban élnénk, ne kelljen hotelszobát bérelnünk, hanem ott lehessünk lábadozó gyermekünk, párunk, szüleink mellett is.

Egy váratlan kórházi tartózkodásnak komoly anyagi vonzata is van, ami az egész család költségvetését felboríthatja, valamint növeli a stresszfaktort, így akár a kórházban tartózkodás idejét is meghosszabbíthatja. Ha csak a magyar átlagkeresetet vesszük alapul, ami bruttó 245 000 Ft volt tavaly, akkor egy 20 napos táppénz esetén az egy napra jutó kereset összege 8 071 Ft helyett 4843 – fekvőbeteg-ellátás esetén 4036 Ft lesz, ami azt jelenti, hogy a keresetünk közel feléről le kell mondanunk minden nap, amíg nem dolgozunk.