A MOK összesítése alapján Magyarországon jelenleg 1566 üzemorvosi szolgáltatást nyújtó cég működik és 2636 üzemorvos praktizál.
A koronavírus-járvány elleni céges védekezésben is részt vettek több munkáltatónál. A dolgozók a felvételkor találkoznak vele, esetleg céges egészségnapokon tűnnek fel vagy ha baj van, a mindennapokban láthatatlanok. Ők az üzemorvosok. Közel háromezren vannak. Mit kínálnak, mennyiért, a cégek mi alapján válasszanak? - teszi fel a kérdés a HR-portál.
Akár a kereskedelemben, akár a vendéglátó,- vagy az építőiparban, esetleg egy csillogó üvegfalú, designos irodaházban végzendő szellemi pozíciókra toboroz új kollégákat egy HR-es, az üzemorvosi vizsgálatról szóló félmondatot aligha hagyhatja ki a közlendőkből.
Később pedig a vállalati egészségnapokon, egészségügyi állapotfelméréseken, a menedzserszűréseken vagy a járványvédelmi tudnivalók miatt is visszaköszönhet az üzemorvos személye. És bár a tekintélyes, fehér köpenyes szakembereket sokan csak filmélmények alapján, több száz fős üzemek csarnokaiban közlekedve képzelik el, a téma hazai törvényi szabályozása azért ennél jóval prózaibb. Hazánkban jelenleg minden munkáltató számára kötelező előírás a nála alkalmazásban állók részére üzemorvosi ellátást biztosítani, még akkor is, ha legfeljebb 1 alkalmazottja van. (Ld: 89/1995. (VII. 14.) kormányrendelet. Így tehát mindenképp kell a vállalatoknak valamilyen szolgáltató céget választania ebből a célból.
A piacon található egészségügyi szolgáltatók egyébként átlagosan 6-12 ezer Ft/fő/év díjat számítanak fel az üzemorvos-alapszolgáltatásokért.
A Magyar Orvosi Kamara összesítése alapján Magyarországon jelenleg 1566 üzemorvosi szolgáltatást nyújtó cég működik és 2636 üzemorvos praktizál. Az üzemorvosi szolgálatok a Nemzeti Népegészségügyi Központ Munkahigiénés-és Foglalkozás Egészségügyi Főosztálya felé tartoznak adatszolgáltatási kötelezettséggel az ellátásokról/munkaalkalmassági vizsgálatokról.