A Korányi Frigyes Szakkollégium orvosait a magyar kutató- és oktatóegyetemek katedráira szánnák.
Ami a jogászoknak a Bibó, a közgazdászoknak a Rajk, a bölcsészeknek pedig az Eötvös Collegium, az az orvostanhallgatóknak a Korányi Frigyes Szakkollégium, vagy ahogy a hallgatói becézik, a Hársfa. A SOTE 1985-ban alapított szakkollégiumában a jövő orvosgeneráció krémjét képezik, azokat, akik nemcsak itthon, de a nemzetközi tudományos életben is megállják a helyüket. Miközben rengeteg szó esik általában az orvoselvándorlásról, arról kevesebb, hogy miként bánunk ezen belül is a különösen tehetséges, kiemelt figyelmet kapott medikuselittel - írta riportjában a hvg.hu és utánajárt.
Abban, hogy a Hársfából sokan választják a külföldöt, nincs semmi meglepő. Ez nem az orvoselvándorlás gyakoribbá válásával jelent meg. A szakkollégium egyik alapfeladata ugyanis az, hogy “hallgatóink megismerjék a nyugati és amerikai egészségügy működését is" - magyarázta a szakkollégium igazgatója, ezért minden hársfásnak lehetősége van, hogy egy-két szemeszter erejéig külföldön tanuljon.
Anglia, Németország, Kanada és az Egyesült Államok a legnépszerűbb célállomások, de voltak, akik Brazíliába vagy Japánba mentek tanulni. Így nem csoda, hogy sokan nem Magyarországon találják meg a továbbfejlődés lehetőségét, tette hozzá az igazgató. Átlagosan a korányis hallgatók 40 negyven százaléka - azaz évfolyamonként 4-9 orvoshallgató - dönt úgy, hogy az egyetem után külföldön próbál szerencsét. Ez nem tűnik olyan drámai számnak, ha azt nézzük, hogy az Egészségügyi Engedélyezési Hivatal adatai szerint csak 2014-ben 948 orvos ment külföldre. De azt nem szabad elfelejteni, hogy a Hársfa esetében a magyar egészségügyi oktatás-kutatás versenyképességéről van szó, hiszen a szakkollégium fő küldetése az, hogy utánpótlást biztosítson a SOTE klinikái számára. A teljes cikk