Az a tendencia a sürgősségin, hogy többnapos panaszokkal kerül be valaki, és akkor hirtelen, este kell valamit csinálni.
Húsz évvel ezelőtt indult el a Sürgősségi Betegellátó Osztály Baján - írta a baon.hu. Dr. Fenyő József 1989. novemberében került Bajára, a Központi Aneszteziológiai és Intenzív terápiás osztályra. – Ez az első szakvizsgám, itt dolgoztam 1989-től 2002 januárjáig, amikor kineveztek a sürgősségi osztály vezetőjének, azóta vezetem ezt az osztályt. Az osztály az elsők között alakult az országban, tulajdonképpen az első tízben benne volt a bajai részleg –emlékezett a kezdetekre.
Az eredeti cél az volt, hogy itt történjen a súlyos, életveszélyes kórképek ellátása, illetve minden hevenyen kialakuló kórkép ellátása, mely sürgős beavatkozás híján életveszélybe torkollhat, illetve maradandó egészségkárosodást okozhat. A mai forgalmunk négy-ötszöröse a 20 évvel ezelőttinek, a mai világban az emberek türelmetlenek, és gyakorlatilag nagyon sokszor olyan dolgokért mennek be a kórházba, mint amilyenekért korábban nem.
– Nagy örömünkre 2016 februárjában egy teljesen megújult, új műszerparkkal felszerelt, modern ágyakkal, építészetileg is gyönyörű épületbe kerültünk. Ekkor már a triázs rendszer szerint működtünk. Most tulajdonképpen van egy központi betegfelvételi rész, ahol egy szakképzett ápoló és egy adminisztrátor dolgozik, és a bejövő betegekből próbálják kiszűrni a legsúlyosabbakat. Ilyenkor nekünk előre telefonálnak a rendelőbe. Mivel nagyon nagy a forgalom, még így is nagyon sokat kell várni a betegeknek. Nem látom a kiutat, mert az a tendencia, hogy többnapos – sokszor megkésett – panaszokkal kerül be valaki, és akkor hirtelen, este kell valamit csinálni. Ugyanakkor tartom az álláspontomat, hogy minél nagyobb a forgalom, az az igazán súlyos betegek rovására megy, mert elveszi az időt a személyzettől. – mondta. Továbbiak a teljes cikkben