Az, hogy kinek milyen panaszai lesznek, és az, hogyan éli meg, az általánosságban az állóképességtől, fizikai edzettségtől függ.
Másfél hete még szibériai hidegről szóltak a hírek, a napi középhőmérséklet pedig egyes helyeken mínusz 15 fok körül alakult. Nagyjából 30 fok a különbség a február végi és a március eleji hőmérséklet között. A hirtelen melegedés megviselheti a szervezetet, nem ritka ilyenkor a fáradékonyság és a fejfájás sem - hangzott el az ATV Híradóban.
A belgyógyász szerint az, hogy kinek milyen panaszai lesznek, és az, hogyan éli meg az általánosságban az állóképességtől, fizikai edzettségtől függ. Az igazi probléma akkor kezdődik, amikor valakinek többféle betegsége is van.
„Nagyon megnehezülnek ezek a dolgok onnantól kezdve, hogy mondjuk a keringési rendszer vagy a vegetatív idegrendszer nem partner az alkalmazkodásban. Ilyenkor bizony beléphetnek olyan panaszok, amik riasztóak lehetnek"- mondta Szegheő Péter belgyógyász. Ilyen tünetek lehetnek a szédülés, illetve a mellkasi fájdalom. Hozzátette, ha valaki nagy időjárás változáskor él át először életében mellkasi panaszt, és ez a későbbiek során ismétlődik párszor, az mindenféleképpen ki kell vizsgáltatni.
Szegheő szerint az a jó az időjárás-változásban, hogy rámutat a szervezetünk gyenge pontjaira, és onnantól kezdve tudjuk azt is, hogy mivel kéne foglalkozni.