A terhesgondozásról és a szülésről ma már senki nem gondolja, hogy „ingyen" van.
A paraszolvencia szinte természetes, ráadásul a szülész-nőgyógyászok jelentős részének – a nagyvárosokban a döntő többségének – van magánpraxisa, vagy dolgozik olyan magánintézményben is, ahol van „komplex terhesgondozás".
Egyes vizsgálatokat a tb nem támogat, illetve akadnak olyan helyzetek, amikor az időfaktor miatt a kismama kénytelen magánszolgáltatóhoz fordulni - írja a hvg.hu.
„Pozitív lesz a teszted, a fellegekben jársz, de tudnod kell, onnantól kezdve fejőstehénnek vagy nézve. Persze, minden a baba érdeke nevében történik, és folyton azt hallod, hogy így tesz egy felelős szülő. Aztán mire megszületik a gyerek, már el is költöttél orvosra és vizsgálatokra 300 ezer forintot" – mondja Gabi, aki szerint az, hogy fizess, nem is mindig az orvostól jön. „Egyszerűen nem tiszta a helyzet. Mindig arról hallasz, ha nincs fogadott orvosod, akkor órákat kell majd várnod a terhesgondozáson és a portás vezeti le a szülést. Ha nem fizetsz, felelőtlen vagy: ezt mondják a rokonok, ismerősök, és lehet, hogy így is van. Ugyanakkor azt sem zárom ki, hogy simán is működne a rendszer, csak azt senki nem meri kipróbálni."
Történetek és tények a teljes cikkben