A válaszadók túlnyomó többsége (90 százaléka) lenne hajlandó tenni is valamit annak érdekében, hogy változzon a helyzete.
A tüntetésre készülő Független Egészségügyi Szakszervezet is megcsinálta a maga „konzultációját" az egészségügyről. Az érdekvédők egyebek mellett azt kérdezték a kollégáiktól, hogy a többszöri emelések ellenére mennyire elégedettek a bérükkel és mekkora bennük a sztrájkhajlandóság - írta a népszava.hu.
A reprezentatív gyors felmérés szerint a válaszadók túlnyomó többsége (90 százaléka) lenne hajlandó tenni is valamit annak érdekében, hogy változzon a helyzete, 80 százalékuk sztrájkolna, és több mint felük utcai demonstrációkban is részt venne. A fiatalabb munkavállalók a helyzetük javulását a külföldi munkavállalástól és szakmaváltástól remélik. A válaszadók kétharmada gondolja azt, hogy a pálya elhagyása megoldás lenne a bérhelyzetének javítására, a 25-45 éves korosztályban ez az arány a 80 százalékot is meghaladta.
Nagy a hajlandóság a pályaelhagyásra az alapellátásban, és a szociális ágazatban. A munkakörönkénti elemzés szerint legnagyobb arányban a járóbeteg-, illetve a fekvőbeteg ellátásban (95-92 százalék) dolgozók, legkevésbé az alapellátás alkalmazottai sztrájkolnának.
Szombaton kettő órára hívta a utcára a hazai egészségügyi ellátással elégedetleneket a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ). A tiltakozó akcióra a budapesti Alkotmány utcában gyülekeznek. A program részeként az érdeklődők vércukormérésen, tanácsadáson, kézhigiéniai teszten valamint újraélesztő bemutatón is részt vehetnek - emlékeztet a lap.