A pandémia méginkább ráirányította a figyelmet arra, hogy laborosokból nagy a hiány Magyarországon.
A főként hölgyekből álló munkaerő kitartása és az innovatív, a nyereséget hazánkba visszaforgató cégpolitika következménye is az erős nemzetközi háttéren túl az, hogy gyorsan kikerült a járvány okozta gödörből a legnagyobb magyarországi laborszolgáltató. Minderről a cégnél 2016 óta ügyvezető igazgatói posztot betöltő Lévai Richárd számolt be a Magyar Nemzetnek.
– A kórházak, rendelőintézetek tavaly tavaszi bezárásakor a megszokott forgalmunk nyolcvan százalékkal esett. Ekkor új célokat kellett meghatároznunk, amelyek között kiemelten szerepelt, hogy bármilyen körülmények is adódjanak, a munkahelyeket meg kell őriznünk és biztonságot kell nyújtanunk a kilencszáz magyarországi munkavállalónknak. Gyors döntések nyomán kellett átszervezni a munkaéletet, így például kéthetes váltásokban költöztek a laborba, illetve maradtak otthon a kollégák, más munkakörökben az otthoni munkavégzést is meg kellett oldani. Mindezt nehezítette, hogy a laborszakma tipikusan női foglalkozás, a kollégáink legalább nyolcvan százaléka hölgy, őket pedig az óvodák, bölcsődék és iskolák bezárása is érintette, ezzel együtt igyekeztünk megoldást találni mindannyiuknak.
A pandémia méginkább ráirányította a figyelmet arra, hogy laborosokból nagy a hiány Magyarországon. – Folyamatos és nagyobb volumenű képzésre lenne szükség az utánpótláshoz. Laboros OKJ-s tanfolyamok szervezésében és az oktatásban évek óta részt veszünk és akkreditált képzőhely vagyunk, de szeretnénk akár az egyetemi képzésbe is bekapcsolódni, hiszen a nemzetközi, tőkeerős és innováció intenzív háttérrel hathatós segítséget nyújthatunk ebben Magyarországon. Emellett most hatvan-hetven labororvos dolgozik velünk, rájuk bátran mernénk építkezni akár úgy, hogy a laborszakmát közelebb vihessük a klinikumhoz. Továbbiak a cikkben