Ha a sebészek megkapják a béremelést, ők is kikövetelik maguknak, mondják más szakorvosok.
Ügyvédi letétbe helyezte egyszer már visszavont felmondását 15 sebész a győri kórházban. Összjövedelmük 185 százalékos emelését követelik, s március végéig adtak haladékot a megegyezésre. A kórház főigazgató főorvosa szerint erre nincs módja, de nem is volna igazságos, ha egy szűk csoportot külön honorálnának az intézmény 2200 munkatársa közül. A nol.hu nézte meg részletesen a másik oldal érveit.
Az általános sebészeten dolgozó 20 orvosból tizenöten, egységesen tavaly december végén közölték, hogy amennyiben nem emelik meg jelentősen a bérüket és az ügyeleti díjukat, elhagyják a kórházat.
Indokaik között elsősorban a műtéti szám emelkedése, a terhek növekedése szerepelt. Alaposan és szakszerűen elemeztük az orvosok érveit, hangsúlyozza Tamás László János. Kiderült, hogy az elmúlt évtizedben soha nem volt ennyi sebész az osztályon, mint most. A járóbeteg-forgalom csökkent. A kórházban 2007-ben, a Molnár-reform idején végezték a legkevesebb operációt, de a műtétek száma még mindig kevesebb, mint a 2000 és 2006 közötti években volt.
Ezekkel a tényekkel januárban szembesítették a 15 sebészt, akik végül visszavonták követelésüket. A kórház vezetői nemrég személyesen is megkérdeztek mindenkit, hogy akar-e maradni a kórházban, s valamennyien igennel válaszoltak közülük, mondta el a főigazgató. A hétfői nyílt levél ezért mindenkit váratlanul ért. A főigazgatót megviselték a történtek, úgy fogalmazott, „mintha a szívemet hasogatnák, hiszen én is sebész vagyok, s az anyaosztályomról van szó".
A kórház vezetői egységesen hajthatatlannak mutatkoznak, s megerősítették: nincs pénz a béremelésre. Ha netalántán valóban fölmondana 15 sebész, akkor nehéz helyzetbe kerülnének, de pótolnák az elmenőket