Akkor van értelme, ha a feladatokat hatékonyan elosztva, a párhuzamosságokat minimalizálva tudnak dolgozni.
A törvénymódosítás nyomán január elsejétől a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet a Debreceni Egyetem fenntartásába kerül, az irányítási hatásköröket és fenntartói jogköröket a szakmai feladatokkal kapcsolatos hatáskörök és jogkörök tekintetében a rektor, a működtetéssel és gazdálkodással kapcsolatos hatáskörök és jogkörök tekintetében a kancellár gyakorolja - idézte a kórházintegrációról tartott sajtótájékoztatón elhangzottakat az egyetem honlapja.
Bács Zoltán kancellár kifejtette: a Debreceni Egyetem miniszteri határozattal veszi át a kórház fenntartói jogát, azt követően kezdeményezik az egyetemi kórházzá alakítást. Hozzátette: a törvény értelemében azoknál az orvosképzéssel is foglalkozó felsőoktatási intézményeknél, amelyeknél klinikai központ és egyetemi kórház is van, Egészségügyi Irányító Testületet kell létrehozni, amely összehangolja az egészségügyi ellátásban résztvevő intézményi egységek munkáját. A testületbe 4 főt az egészségügyért felelős miniszter, 4 főt pedig az intézmény delegál majd.
Szilvássy Zoltán rektor felhívta a figyelmet arra, hogy már korábban egyeztettek az egyes klinikavezetőkkel, illetve a Kenézy Kórház osztályvezetőivel és orvosaival az esetleges párhuzamok felszámolása miatt. Az a cél, hogy az eddig nem optimalizált folyamatokat is hatékonyabbá tegyék.
Lampé Zsolt, a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet főigazgatója szerint két egymástól négy kilométerre lévő egészségügyi intézménynek akkor van értelme, ha a feladatokat hatékonyan elosztva, a párhuzamosságokat minimalizálva tudnak dolgozni. A főigazgató kiemelte, hogy az egyetemnek több olyan tanszéke is van (traumatológia, pszichiátria), amely részben vagy egészben már most is a Kenézy kórházban működik.