• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Így változna a családtámogatások folyósítása

Lapszemle Forrás: Femina

Előleget vehetnének fel a kismamák. A gyedben, tgyásban részesülőknek járna a juttatás.

A jövőben előleget kaphatnak a gyedben, tgyásban vagy baleseti táppénzben részesülők, ha az ellátás összege az elbíráláshoz szükséges adatok hiánya vagy egyéb ok miatt az igénybejelentéstől számított 22 napon belül előreláthatóan nem határozható meg - derül ki az egészségügyi államtitkárság honlapján található jogszabálytervezetből – olvasható a femina.hu portálján.

A tervek szerint az előleget a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapul vételével kellene megállapítani, kivéve, ha a rendelkezésre álló jövedelemadatok a minimálbért nem érik el. Ebben az esetben a rendelkezésre álló adatok alapján kell az előleget megállapítani. Ha az igénylő a pénzbeli ellátás iránti kérelmét visszavonja, a folyósított előleget 30 napon belül köteles visszafizetni. Ez lesz a helyzet akkor is, ha az előleg folyósítását követően kiderül, hogy az igénylő pénzbeli ellátásra nem jogosult.

Ezzel párhuzamosan új szabály lesz, hogy a tgyás, gyed iránti kérelmet a benyújtásától számított 22 napon belül kell elbírálni.
Az előleg biztosítása sem többlet költségvetési, sem egyéb forrást nem igényel, az ügyintézési határidő csökkentéséhez pedig a szükséges személyi és szervezeti feltételek úgyszintén rendelkezésre állnak – derül ki a nyilvánosságra hozott hatásvizsgálati dokumentumból.

A bevezetés pozitívumaként pedig azt említik, hogy az ügyfél az előleg megállapítása esetén hamarabb jut az igényelt pénzbeli ellátáshoz, a biztosítottak az elbírálás elhúzódása esetén sem maradnak ellátatlanul, "ezáltal társadalmi helyzetük kedvezően változik". Mindehhez még azt is hozzáteszik, "ez az ügyfél egészségére nézve is pozitív hatást fejt ki".

A gyeddel kapcsolatos változások 2010-es adatok alapján közel százezer főt, a tgyás módosításai pedig közel 30 ezer főt érintenének. A terveket társadalmi vitára bocsátotta az államtitkárság. A véleményezésre nem egészen egy napot hagyott, a határidő már lejárt.

A tgyás összege idén nem változott, a gyed maximuma viszont emelkedett. A gyed 2012-ben a tgyáshoz hasonlóan a napi átlagkereset 70%, maximuma viszont 2012-ben 130 200 forint.