A súlycsökkenés azonban önmagában nem feltétlenül pozitív változás. Ezt minden esetben egyénileg érdemes vizsgálni.
A több mint egy éve tartó járványhelyzet és az ezzel járó korlátozások számos módon befolyásolták a mindennapokat, többek között az étkezési szokásokra is hatott az elmúlt időszak. Még inkább problémát jelent a mozgáshiányos élet, főleg, ha az a helytelen táplálkozással is párosul. Frányó Eszter dietetikus segített az Indexnek összegezni a járvánnyal terhelt időszak tapasztalatait.
A dietetikus az Indexnek elmondta: a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Marketing és Kereskedelem Intézet, illetve a táplálkozással és életmóddal foglalkozó TÉT Platform szakemberei tavaly májusban karanténkutatást végeztek arról, hogyan változtatta meg az étkezési szokásokat a koronavírus-járvány.
A kérdőívet 3 ezren töltötték ki, és részben azzal az eredménnyel zárult, hogy a tartós élelmiszerek, valamint az otthoni ételkészítéshez szükséges alapanyagok választása került előtérbe. A megkérdezettek – a korábbiaktól eltérően – gyakrabban töltöttek időt otthoni sütéssel-főzéssel.
A tavaly májusi felmérés azt állapította meg, hogy a zöldségek, a gyümölcsök, a tojás, a liszt és a fagyasztott élelmiszerek nagyobb szerepet kaptak a vásárlásnál, míg az energiaitalok, alkoholos italok, üdítőitalok, gyümölcslevek, édességek, sós rágcsálnivalók iránt kisebb igény mutatkozott.
Csökkent a boltba járás gyakorisága is, inkább volt jellemző, hogy az emberek előre, tudatosabban tervezték meg, hogy mit fognak fogyasztani a héten. Az ételadagok nem, viszont a fizikai aktivitás csökkent, és ez is eredményezhette, hogy átlagosan egy kilót híztak az emberek május végéig – számolt be a kutatás konklúziójáról Frányó Eszter. Testsúlycsökkentés okosan - a teljes cikkben