Az Emelt Biztonsági Pszichiátrián a súlyosan agresszív magatartású, speciális ellátást igénylő betegek ellátása valósulhat meg.
Egy olyan unikális, progresszív, akut pszichiátriai ellátási forma jött létre a magyar pszichiátriai betegellátásban, amire korábban itthon nem volt példa. A projekt 4,9 milliárd forint uniós forrásból valósult meg, a biztonsági pszichiátriákon az orvosokat és a szakápolókat is fel kellett készíteni arra, hogy az agresszív betegek minél kevesebb kárt tegyenek bennük - írja az economx.hu.
Újragondolták a teljes magyar mentális egészségügyi ellátást, és egy olyan rendszerszintű beavatkozás valósult meg, amire Magyarországon eddig még nem volt példa. Létrejött egy úgynevezett Emelt Biztonsági Pszichiátria (EBP). Az új intézményben a súlyosan agresszív magatartású, speciális ellátást igénylő betegek ellátása valósulhat meg.
Több mint hét éven át, 2016 és 2023 között zajlott a pszichiátriai ellátórendszer strukturált fejlesztése, ami egy európai uniós projekt keretében valósult meg az Országos Kórházi Főigazgatóság (Okfő) égisze alatt, összesen 4,9 milliárd forintból – mondta Gaszner Gábor, a projekt szakmai vezetője. Hozzátette: ez egy olyan unikális, progresszív, akut pszichiátriai ellátási forma, amilyen még nem volt korábban Magyarországon.
A projekt megvalósításának helyszínei:
Gaszner Gábor elmondta, hogy brit mintát és módszertant vettek alapul. Az Országos Mentális Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet Nyírő Gyula Kórház telephelyén egy 30 ágyas, magas biztonsági fokozatú pszichiátriai egységet, úgynevezett biztonsági pszichiátriát alakítottak ki.
További részletek a cikkben.