Már „forródrót” kapcsolat van a két szülészet műtéti előjegyzési állomása között.
Az októberben született négyes ikrek hazaengedése kapcsán tartott sajtótájékoztatón Krasznai Zoárd Tibor, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ (DE KK) Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatóhelyettese utalt arra, hogy a jövőben egyre nagyobb kihívásokra kell felkészülniük, hisz a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház és a Klinika integrációjával az ország legnagyobb szülésszámú intézménye jöhet majd létre, ennek infrastrukturális fejlesztései már folyamatban vannak. Hol tart a folyamat - ennek járt utána a haon.hu.
A klinika és a kórházi osztály működésben és szemléletben is nagyon közel áll egymáshoz, betegellátási elveik szinte azonosak, hiszen évtizedek óta a szülészeti klinikán kinevelt, nagy tapasztalatú szakemberek vezetik a kórház szülészeti osztályát. A két intézményegység integrációját lépésről lépésre tervezik megvalósítani, konkrét határidőkről azonban még nem lehet beszélni – tudták meg.
Lampé Rudolf, a DE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika megbízott igazgatója és Bacskó György, a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályát vezető főorvos a Napló kérdéseire adott válaszaikban kifejtették, hogy az integráció első lépéseként 2019 szeptemberében megvalósult a regionálisan egységes és kontrollált nőgyógyászati onkológiai ellátás. A Klinikai Központban működő onkológiai szakbizottság vezetésével a betegek kivizsgálása, terápiája és utánkövetése is az érvényes nemzetközi ajánlásoknak megfelelően történik.
Az integrációs munka részeként az onkológiai kezelések összevonásán túl „forródrót” kapcsolat van a két szülészet műtéti előjegyzési állomása között. Amennyiben a betegnek nincs személyi kötődése és a másik osztályon hamarabb kerülne sorra, az átirányítás azonnal megtörténik. A szakemberek hozzátették, hogy folyamatban van a műtéti tájékoztató-beleegyező nyomtatványok egységesítése és a műtői biztonságot növelő ellenőrző lista bevezetése. Továbbiak a cikkben