A rendőrség honlapja szerint az országban jelenleg 855 személyről nem tudták eddig megállapítani, hogy ki is ő.
Az ismeretlen holttesteket 30 napon belül el kell temetni, melynek a költségei azt az önkormányzatot terhelik, ahol megtalálták a testet. Az azonosítatlan elhunytakat azonban nem lehet hamvasztani, így csak a drágább koporsós temetésre van lehetőség - írta a baon.hu.
A rendőrség honlapja szerint az országban jelenleg 855 személyről nem tudták eddig megállapítani, hogy ki is ő. Ebből a Bács-Kiskun megyei Rendőr-főkapitányság területén mintegy 36 ismeretlen elhunyt azonosítására adtak ki körözést, melyek a mai napig nincsenek lezárva. Legtöbbjüket Kalocsa (12) és Baja (10) környékén találták meg. A megyében 12 holttestet 20 év alatt.
Ismeretlen személyazonosságú elhunyt esetén, vagy ha ismert a személye, de nincs rokona, a temetésről az elhalálozás helye szerinti önkormányzat gondoskodik, közköltséges temetés formájában – mondta Herczeg Anikó, a Kecskeméti Városüzemeltetési Nonprofit Kft. temetőgazdálkodási divíziójának vezetője. Ha sikerül megállapítani az elhunyt kilétét, és van rokona, akkor a költségek a hozzátartozót terhelik. Kecskeméten a köztemetések, abban az esetben, ha az elhunytak személyazonossága ismert, költségkímélő módon hamvasztással történnek, és a hamvak a temető saját tulajdonú kriptájába kerülnek.
Ismeretlen személyazonosságú halottól temetése előtt DNS-mintát, vér-, és hajmintát, ujjlenyomatot kell venni. Fotókon és jegyzőkönyvben is rögzíteni kell minden műtéti heget, tetoválást, csonttörést, lábméretet, és minden olyan ismertetőjegyet, melyek később segíthetnek az elhunyt azonosításában. A rendkívüli halál miatt indított eljárásoknak nincs elévülési ideje, csak megőrzési ideje. Az ismeretlen holttest körözését az azonosításáig, vagy legfeljebb 90 évig tartják nyilván. Azonban az azonosítatlanul maradt holttestekkel összefüggő iratok nem selejtezhetők – nyilatkozta Árvai Edina, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.