A közellátásban nőtt a várakozási idők hossza és csökkent az ellátási helyek száma, de a magánellátások terén sem tökéletes a helyzet.
Tovább nőtt az állami és a magán szakorvosi ellátások megítélése közötti különbség egy országos kutatás eredményei alapján. Bár mindkét szektorban tapasztalhatók kedvezőtlen folyamatok, a magyarok ötöde már magán szakorvoshoz fordul, elsősorban a rövidebb várakozási idő, valamint a jobb körülmények és felszereltség miatt, írja a Portfolio.
Harmadik éve állítja össze a Prémium Egészségpénztár a Prémium Járóbetegellátás Minőségi Indexet. A mutató egy országos, reprezentatív kutatás segítségével nyomon követi a szakorvosi szolgáltatásokat igénybe vevők elégedettségét, ám ezúttal nemcsak a megkérdezettek legutóbbi szakorvosi ellátásával kapcsolatos véleményekre kérdeztek rá, hanem az elmúlt egy év tapasztalataira is.
Az egészségpénztár által kiadott közlemény kiemelte, hogy romló tendenciák figyelhetők meg az állami egészségügyben, hiszen nőtt a várakozási idők hossza és csökkent az ellátási helyek száma, de a jobb színvonalúnak tartott magánellátások terén sem tökéletes a helyzet, mert a megkérdezettek többsége kedvezőtlen folyamatokat tapasztalt az orvosok hozzáállása és szakmai felkészültsége terén.
Az online kérdőíves felméréssel elvégzett kutatás célcsoportja a felnőtt lakosságnak azon része, amely a válaszadást megelőző 6 hónapban részesült valamilyen szakorvosi ellátásban. A mintanagyság 1000 fő, a minta reprezentatív az érintett betegkörre nem, korcsoport, végzettség, a lakóhely településtípusa és régiója alapján.
A teljes információ a cikkben.