• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Jelentős egészségügyi többletforrás

Lapszemle Forrás: magyarhirlap.hu

A kormánynak több éven keresztül mélyen a zsebébe kell nyúlnia, hogy rendezze az ágazat zilált helyzetét.

Komoly kormányzati elkötelezettséget jelez, ha a bejelentett százhatvanhétmilliárd forint valóban bekerül a jövő évi egészségügyi költségvetésbe – nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Sinkó Eszter, akit a lap a 2017-es büdzséről kérdezett. Az egészségügyi közgazdász szerint „a kormánynak több éven keresztül mélyen a zsebébe kell nyúlnia, hogy rendezze az ágazat zilált helyzetét" – írja a magyarhirlap.hu portálja.

Annak ellenére, hogy a jövő évi költségvetés egészségügyre eső részében néhány kérdés még tisztázatlan, összességében az előre jelzett százhatvanhétmilliárd forintos többlet igen jelentősnek értékelhető – közölte Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász, aki szerint mindez azt jelzi, hogy a kormány jóval nyitottabbá vált az ágazat felé, és belátta, hogy az eddigi finanszírozási keret nem elegendő.

Jövőre minden szakterület számára többletforrást biztosítana a kormány az idei évhez képest, az egészségügyre fordított összeg 167 milliárd forinttal nő. Sinkó Eszter szerint a jelentős pluszforrás komoly kormányzati elkötelezettséget jelez, amennyiben valóban nyomon követhetően bekerül a költségvetésbe a jelzett összeg.

Fontos tudni, hogy a már látható számokban egyelőre nincs jelölve például a fővárosi kórházi fejlesztési koncepcióra szánt keret, amely szintén jelentős többletet jelent majd.

A döntéshozóknak „mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk ahhoz, hogy megpróbálják rendezni az egészségügyben mára kialakult elégedetlenségi hullámot, amit egyre nehezebb kezelni" – vélekedett Sinkó Eszter. Hozzátette, míg korábban „csak" egészségügyi szakértők kongatták a vészharangot, mára új szakszervezet alakult, és a rezidensek is komolyan hallatják a hangjukat, ami vélhetően megelőzhető lett volna, ha az ágazat rendbehozatalát jóval korábban megkezdik.

A szakma egyik legfontosabb követelése a húszszázalékos alapdíjemelés, amely régi igény, ugyanis a kórházi ellátásban a betegségek kezelésére fordítható esetátalány évek óta változatlan – magyarázta a szakértő, aki szerint a jövő évi költségvetésből „cipőkanállal" ugyan, de kiszorítható lenne a régóta várt többlet.