A betegek tűrnek, pedig az orvosok csaknem fele bevallotta: nem tudott biztonságos ellátást adni páciensének.
Magyarországon akár megyénként, sőt településenként változik, hol milyen betegséget ajánlott elkerülni – mert nem kapunk megfelelő ellátást. Borsodban a belgyógyászatot, Nógrádban a sebészetet, Jász-Nagykun-Szolnok megyében a traumatológiát érdemes valahogy megúszni, Heves megyében valószínűleg az altatóorvosra kell majd várni, Budapesten a sugárterápia akadozhat bármikor, míg Tolnában akár jól is járhatunk – írja a Szabad Föld – online.
Hiába hallgatjuk évek óta, hogy az egészségügy katasztrofális helyzetben van, és hiába láttunk a probléma megoldását szorgalmazó kísérleteket, az orvosok állítják, hogy gyalázatos körülmények között kell dolgozniuk, aminek természetesen a beteg látja a kárát. Átlagosan egy magyar ember csak járóbeteg-ellátásra évente több mint 11-szer megy.
Mindezek ellenére a magyar beteg alapvetően jól viseli a sorsát – derült ki a Magyar Rezidens Szövetség felkérésére készült felmérésből. Sőt sokkal jobban viszonyulnak az egészségügyhöz, mint maguk az orvosok.
A megkérdezettek csaknem kétharmada úgy vélte, hogy megfelelően bánnak vele, míg az orvosok azt mondták: sem a kellő időt, sem a megfelelő ellátást nem tudják megadni a pácienseiknek. A doktorok 42 %-a vallotta, hogy a legutóbbi kezeléskor a beteg alig vagy egyáltalán nem volt biztonságban a kezei között, míg a páciensek kevesebb mint ötöde érzékelte ugyanezt.
További részletek a portálon olvashatók!