Örülünk neki, hogy a járóbeteg-ellátás is állami feladat lesz.
De azt nem értjük, hogy a háziorvosi rendszer miért nem lesz az - reagált Schmidt Jenő úgy is, mint a napokban nyitott új tabi járóbeteg-szakellátó székhelytelepülésének polgármestere, illetve mint a Települési önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) alelnöke.
- Az egészségügy zárt kassza, eddig mégis más rendelt és más fizetett. Helyes, hogy kerüljön egy kézbe az egész. A többszereplős szisztéma nem vált be, káoszt teremtett.
A tabi szakellátóról azt mondta: ők nem adták tovább vállalkozásnak, non-profit kft formájában üzemelteti a térség.
- Havi kétszáz óra járóbeteg- és százhúsz óra egyéb ellátásra van szerződésünk, az épület betöltött, a működésben nem várunk jelentősebb változást - közölte Schmidt Jenő.
Csurgón ideálisnak tartanák az elkészült, de még nem működő centrum állami működtetését.
Pogánszentpéter másfél évig harcolt, hogy a közelebbi nagykanizsai kórház fogadja a fekvő betegeit, miközben fenntartói lesznek a csurgói járóbeteg-centrumnak. Didicsné Kardos Györgyi polgármester azt mondta: úgy tudják, csak a kórházakhoz tartozó járóbeteg-centrumok lesznek állami fenntartásúak, a csurgói pedig nem az, ezért egyelőre nem tapsikolnak.
Barcson új fejlesztés avatására készülnek, a térség 100-110 ezer betegét gyógyítják évente. Sebészet, szülészet, belgyógyászat, neurológia, pszichiátria, gyerekgyógyászat: széles az igényeket követő ellátásstruktúra, s előzetes OEP-befogadási nyilatkozat van az egynapos sebészetre, a kúraszerű ellátásokra, otthonápolásra. Ekkora betegszám mellett önellátóak tudunk lenni - mondta Kisimre László igazgató-főorvos.