A Brexit utáni bevándorlási törvénynek ez a pontja kicsapta a biztosítékot a brit egészségügy vezetőinél.
30 ezer fontos éves fizetésben állapítaná meg Theresa May kormánya azt a szintet, amelyet egy bevándorlónak fel kell mutatnia ahhoz, hogy munkavállalási engedélyhez jusson - írja a hvg.hu.
A Brexit utáni bevándorlási törvénynek ez a pontja kicsapta a biztosítékot a brit egészségügy vezetőinél éppúgy, mint a kereskedelmi kamarákban Nagy-Britanniában. A január elsejétől érvénybe lépő törvény arra törekszik, hogy „minőségi” legyen a bevándorlás, vagyis ki akarja szorítani az alacsony képzettségű és rosszul fizetett munkavállalókat, akik közül sokan érkeztek Európa keleti feléről, így Magyarországról is. Csakhogy ezek a munkavállalók létfontosságúak a brit közegészségügy számára, és sok más ágazatban is szükség van rájuk.
Ez derül ki azokból a tiltakozásokból, melyeket Theresa May miniszterelnöknek címeztek. Ezeket a tiltakozó leveleket megszerezte a Daily Telegraph, és onnan átvette az egész brit sajtó. Kiderült a levelekből, hogy vannak olyan kórházak, ahol az osztályok egynegyedét azonnal be kellene zárni, mert akkora hiány lépne fel nővérekből. Manapság a globális piacon a nővérek szinte bárhol találnak munkát, ha megfelelő képesítéssel és tisztességes angol nyelvtudással rendelkeznek. Ha kizárjuk őket Nagy-Britanniából, akkor másutt örömmel befogadják őket – figyelmeztetik az NHS (az állami közegészségügy) vezetői Theresa May miniszterelnököt.
További részletek a cikkben.