Magyarországra a fogászati kezelések, a gyógyvizek és egyre inkább a sebészet miatt utaznak a gyógyturisták.
Van, aki a gyógyvizek miatt választja hazánkat, mások a fogászati beavatkozásokért, és olyan turista is van, aki a magyar sebészekre bízza magát. A tavaly óta működő pesti Duna Medical Centerben a műtétekre érkező betegek 10 százaléka nem Magyarországon élő páciens. A magánklinikán a gyógyturizmus elsősorban a fekvőbeteg-ellátásban jelenik meg - írta a vg.hu.
A zömmel Oroszországból és Ukrajnából érkező külföldi pácienseik körében a legkeresettebb beavatkozások a nőgyógyászati, az ortopédiai és az urológiai műtétek.
Gyógyturistaként a legtöbben Németországból, Ausztriából, Szlovákiából érkeznek Magyarországra. Hazánk azért is kedvelt úti cél, mert a legtöbb európai országból érkező vendég biztosítótársasága elfogadja a magyar fürdők által kiállított számlát – hívta fel a figyelmet Hegyi Ákos, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára. Itt egy gyógykezelés feleannyiba kerül, mint Ausztriában, és ahogy haladunk nyugat felé, úgy nőnek az árak is. A határhoz közeli gyógyfürdőkben megjelentek a szerb, a román, a szlovák és a lengyel vendégek is. Hegyi Ákos példaként említette, hogy Hajdúszoboszlón az ukránok, a szlovákok és a lengyelek száma is jelentős már.
– A magyarországi fogászati turizmusban az utóbbi tíz évben konstans 10 százalékos betegszám-emelkedés figyelhető meg – mondta Kámán Attila, a Magyar Fogászati Rendelők Egyesületének elnöke a Világgazdaságnak. Körülbelül 150-200 rendelő vesz részt az egészségturizmusnak ebben a szegmensében. A külföldieknek azért éri meg Magyarországon kezeltetni a fogukat, mert egy nagyobb fogászati beavatkozás harmadannyiba kerül nálunk, mint náluk. Azokból az országokból indulnak útnak egészségügyi beavatkozás céljával, ahol az otthoni kezelések ára körülbelül a duplája lenne, mint a külföldi kezelés szállással, utazással együtt.