• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Influenzajárvány: két évig pihent, idén durvább lehet

Lapszemle 2021.10.14 Forrás: naphire.hu
Influenzajárvány: két évig pihent, idén durvább lehet

A szakemberek aggasztónak találják a helyzetet, hiszen kiszámíthatatlan, hogy mit tartogat számunkra idén az influenzaszezon.

Egyre több orvos figyelmeztet a szezonális influenzajárvány közeledtére, s annak veszélyeire. Ráadásul amiatt is aggódnak, hogy az influenza és a koronavírus egyszerre támadja meg a szervezeteket. Dr. Kemenesi Gábor virológus szerint nehéz helyzetbe kerülhetünk az influenzaszezonban, írja a naphire.hu.

Két évig nem voltak influenzás megbetegedések Magyarországon, ugyanis a koronavírus-járvány miatt hozott intézkedések teljesen megfékezték az influenza terjedését. Kemenesi úgy véli, ha a bolygó népessége újra mozgásba lendül, ismét megindultak azok a csatornák, amelyek a vírust mindenfelé elviszik.

A virológus úgy fogalmazott, aggasztó és a tudomány szempontjából érdekes is lesz a szezonális influenzajárvány a sok ismeretlen tényező miatt. Az is bajt okozhat, hogy az influenza folyamatosan változik, ezért minden évben speciálisan az aktuálisan felfutó vírustörzsen ellen kidolgozott vakcinával kell oldani. Most viszont azt sem tudják pontosak, mik lesznek ezek, a megfelelő védettség elérésehez pedig lassan el kellene kezdeni az oltást.