Azok a gyerekek, akik rendszeresen használják a digitális gépeket ingerlékenyek, rossz a memóriájuk, nem tudnak koncentrálni.
Hiába köti le a gyermeket és ad néhány perc szabadidőt a szülőknek, egyáltalán sem szabadna digitális eszközeink képernyője elé ültetni a kisgyerekeket. A Svéd Gyermekorvosok Szövetségének ajánlása szerint ráadásul az idősebb gyerekek számára is jelentősen korlátozni kell ezen eszközök használatát - írja az index.hu.
Minden szülő másképpen képzeli el a saját gyermeke nevelését, általában azonban még köztük is konszenzus van arról, hogy az egy-két éves gyerekek esetében még egyáltalán nem szükséges, és az idősebb gyerekeknél sem fontos az, hogy hosszabb ideig a tablet, a telefon vagy a televízió bűvöletében töltsék a mindennapokat.
A korábbi kutatások alapján helyesen is teszik, ugyanis a képernyő előtt töltött idő később a tanulmányi eredmények és a személyes kapcsolatokra is káros hatással lehet.
A kutatások ugyanis azt mutatják, hogy a képernyő korai használata negatívan befolyásolhatja a gyerekek fejlődését. Azok a gyerekek ugyanis, akik rendszeresen használják az okostelefonokat, a táblagépeket és számítógépeket, ingerlékenyebbek, rosszabb koncentrációval rendelkeznek, és csak feleannyi ideig emlékeznek az információkra, mint azok a fiatalok, akik nem használják őket.
Mindezek további elemzésre sarkallták a szakembereket, a Svéd Gyermekorvosok Szövetsége által készített ajánlás szerint pedig kétéves kor alatt egyáltalán nem ajánlott a különböző eszközök képernyői közelébe engedni a kisgyermekeket. Ráadásul a szövetség közleménye, iránymutatása kiemeli, hogy a két- és ötéves kor közötti gyerekek esetében is maximum napi egy óra képernyő előtt töltött idő lehet az, ami nem károsítja a szellemi fejlődési folyamatot.
További részletek a cikkben.