A nők esetében a leggyakoribb ok az anyagi haszonszerzés, míg a férfiaknál ez gyakran szexuális töltetű.
Egy nemrég megjelent könyv szerint a női sorozatgyilkosoknak sokkal kifinomultabb eszközeik vannak a gyilkolásra, ahogy általánosságban az is elmondható róluk, hogy a döntő többségük ápolónőként dolgozik – így pontosan tudják, egyes gyógyszerek milyen hatással vannak az emberi szervezetre, írja az Index.
A szerző a kötetben arra próbált magyarázatot találni az eddigi gyilkosságokat elemezve, hogy milyen indíttatásból és miféle eszközökkel ölhetik meg áldozatukat az Egyesült Államokban mészárló női sorozatgyilkosok. A kutatásai során rájött, hogy a többségük, pontosabban 39 százalékuk, az egészségügyben dolgozhat – többnyire ápolónőként –, átlagos intelligenciával rendelkezhetnek, műveltek és az áldozataik pénzére utazhatnak. Megállapítása szerint a nők nagyobb valószínűséggel célozzák meg a kiszolgáltatottabbakat, beleértve az időseket, a betegeket és a gyermekeket.
Mint arra a könyvben kitér, nemigen végeztek eddig olyan átfogó kutatást, ami a női sorozatgyilkosokra koncentrált volna, viszont ez elmondása szerint főleg azzal hozható összefüggésbe, hogy a gyengébbik nemről azt gondolják, gondoskodóbbak. A kötetben ugyanakkor megfogalmazta, ez téves felfogás, mivel annak ellenére, hogy alapvető esetben a férfiak és a nők viselkedése eltér, még nem zárható ki, hogy ők ne lehetnének képesek ilyen gaztettekre.
A nők esetében a leggyakoribb ok az anyagi haszonszerzés, míg a férfiaknál ez gyakran szexuális töltetű. A gyilkosság módszerei is különböznek. A nők elsődleges eszköze a méreg, míg a férfiaké a fojtogatás – fejtette ki dr. Marissa A. Harrison.
További részletek az Index cikkében.