Az orvoskamara korábbi elnöke szerint a fejlesztések hiánya és a széttagoltság miatt a kórházigazgatók csak a betegek ellátásán tudnak spórolni.
A Szent János Kórházban bekövetkezett ellátásleállások kapcsán nyilatkozott az ATV-nek Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) volt elnöke. Kincses az Egyenes beszédben fejtette ki, hogy az akadozó ellátásokra a MÁV leépülésének analógiája a legjobb magyarázat abból a szempontból, hogy intézményes erózióról van szó - ismertette a beszélgetést a 24.hu.
Szerinte a folyamatos meghibásodások fő oka a karbantartási és innovációs fejlesztések hiánya. A Szent János Kórház kialakításában az 1889-es átadás óta nem sok mindent reformált meg az állam, csupán az eredeti széttagolt rendszert és műszaki alapállapotot igazítgatják időről időre, ami lehetetlen küldetés.
A MOK korábbi elnöke Felhozta azt is, hogy Magyarország két százalékponttal kevesebbet költ az egészségügyre a többi EU-s országhoz képest, azon belül is legkevesebbet kórházfejlesztésre. Ez kifejezetten érvényesül a fővárosban, mivel ott tudtak a legkevesebb EU-s pénzt hasznosítani erre a célra.
Fő problémának azonosította a kórházak széttagoltságát is, mivel ilyen sok rossz műszaki állapotú intézményt lehetetlen ennyi pénzből fenntartani.
Három korszerűtlen kórház helyett egy korszerűt kell csinálni. – egyszerűsítette le Kincses.
A sok telephely helyett azt is javasolná, hogy a kis vidéki kórházakat, amelyek több telephelyen működnek, cseréljék fel modern rendelőintézetek, ahol korszerű körülmények közt egész nap egy helyen zajlik az ellátás. Ezek alatt olyan szakrendeléseket összefogó intézményekre gondol, ahol fogalmazása szerint „nem high-tech” vizsgálat elvégezhető, amihez nincs szükség hosszabb kórházi tartózkodásra. Továbbiak a cikkben